Фото: Суспільне Луцьк
Про це Суспільному розповіла директор Волинського обласного Центру зайнятості Алла Куцин, пише Рубрика.
У чому проблема?
73% серед безробітних на Волині — це жінки. За час повномасштабного вторгнення, коли чоловіків не вистачає на ринку праці, фахівці центру зайнятості орієнтують жінок на стереотипно чоловічі вакансії.
Яке рішення?
Зі слів Куцин, у 2024 році у порівнянні з 2023 роком збільшилась чисельність жінок, які працевлаштовувались за наступними професіями:
Досвід такої перекваліфікації відбувся на одному із деревообробних підприємств у Нововолинську.
Як це працює?
Як розповідає директор підприємства Микола Карпенюк, на ньому працюють жінки, які опанували роботу на деревообробних верстатах.
Він пояснює, що підприємство розпочало роботу у час повномасштабної війни — у 2023-му році, підібрати персонал було важко. У цеху 11 робітників, з яких двоє чоловіків — переселенці, та три жінки, що працюють на деревообробних верстатах.
Валентина Мацьоха два місяці навчалась у Рівненському центрі профтехосвіти, виробничу практику проходила на підприємстві.
Валентина Мацьоха працює на деревообробному станку. Фото: Суспільне Луцьк
"Чоловіків багато на війні, і мусимо робити роботу і чоловічу. Нам не дають важкої роботи, ми не підіймаємо великих панелей. Нам дають легшу роботу", розповідає жінка.
Олена Гнатюк до повномасштабного вторгнення працювала у вугільній промисловості інженером. Після скорочення, як розповідає вона, перекваліфікувалася на верстатницю.
Робітниця Олена Гнатюк. Фото: Суспільне Луцьк
"Я 18 років пропрацювала у Волиньвугіллі, сиділа за комп'ютером, фізично не працювала, а тут спочатку було тяжко, бо ж цілий день на ногах. Але нічого, в мене не було відчуття, що це кардинально міняється життя. Мені тут подобається", — каже робітниця.
Карпенюк наголошує, що виробництво передбачає чоловічу працю, але в умовах повномасштабного вторгнення мусили підлаштовуватися, щоб на деяких посадах працювали жінки. Директор запевнив, що жіночою працею задоволений, вони зі всім справляються.
Нагадаємо, що "Рубрика" розповідала про перші в Україні курси для жінок, які хочуть водити вантажівки та про шлях українок, які вже його пройшли й шукають себе у новій професії. Про те, чого вчать на курсах, чи груба це робота та, чи готові роботодавці брати жінок за водійок фур — далі у нашому матеріалі: "Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії".
Також "Рубрика" писала про добровольче жіноче формування на Рівненщині, яка готується до боротьби з пожежами та надзвичайними ситуаціями. Для чого це рішення і як його втілили — у нашому тексті: ""Жінці під силу і ця робота", — як на Рівненщині створили жіночу пожежну команду".
22 лютого, увечері російські загарбники атакували балістикою Кривий Ріг, внаслідок чого одна людина загинула, ще п'ятеро отримали поранення… Читати більше
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.