На Волині жінки успішно опановують стереотипно чоловічі професії: як працює це рішення

У Нововолинську Волинської області жінки в умовах воєнного стану успішно опановують стереотипно чоловічі професії на одному з підприємств.

Про це Суспільному розповіла директор Волинського обласного Центру зайнятості Алла Куцин, пише Рубрика.

У чому проблема?

73% серед безробітних на Волині — це жінки. За час повномасштабного вторгнення, коли чоловіків не вистачає на ринку праці, фахівці центру зайнятості орієнтують жінок на стереотипно чоловічі вакансії.

Яке рішення?

Зі слів Куцин, у 2024 році у порівнянні з 2023 роком збільшилась чисельність жінок, які працевлаштовувались за наступними професіями:

  • слюсар з метало-складальних робіт — на 80% жінки туди стали іти;
  • верстатник деревообробних верстатів на 46%;
  • оператор-заправник станцій також на 46% більше жінок;
  • маляр на 35%;
  • оператор верстатів з програмним керуванням на третину більше жінок;
  • робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків – 17%;
  • підсобний робітник на 13%,
  • також більше жінок стало працевлаштовуватись робітниками з комплексного обслуговування с\г виробництва, машиністками-кочегарами котельні, операторами лінії у виробництві харчової продукції й укладальницями.

Досвід такої перекваліфікації відбувся на одному із деревообробних підприємств у Нововолинську.

Як це працює?

Як розповідає директор підприємства Микола Карпенюк, на ньому працюють жінки, які опанували роботу на деревообробних верстатах.

Він пояснює, що підприємство розпочало роботу у час повномасштабної війни — у 2023-му році, підібрати персонал було важко. У цеху 11 робітників, з яких двоє чоловіків — переселенці, та три жінки, що працюють на деревообробних верстатах.

Валентина Мацьоха два місяці навчалась у Рівненському центрі профтехосвіти, виробничу практику проходила на підприємстві.

Валентина Мацьоха працює на деревообробному станку. Фото: Суспільне Луцьк

"Чоловіків багато на війні, і мусимо робити роботу і чоловічу. Нам не дають важкої роботи, ми не підіймаємо великих панелей. Нам дають легшу роботу", розповідає жінка.

Олена Гнатюк до повномасштабного вторгнення працювала у вугільній промисловості інженером. Після скорочення, як розповідає вона, перекваліфікувалася на верстатницю.

Робітниця Олена Гнатюк. Фото: Суспільне Луцьк

"Я 18 років пропрацювала у Волиньвугіллі, сиділа за комп'ютером, фізично не працювала, а тут спочатку було тяжко, бо ж цілий день на ногах. Але нічого, в мене не було відчуття, що це кардинально міняється життя. Мені тут подобається", — каже робітниця.

Карпенюк наголошує, що виробництво передбачає чоловічу працю, але в умовах повномасштабного вторгнення мусили підлаштовуватися, щоб на деяких посадах працювали жінки. Директор запевнив, що жіночою працею задоволений, вони зі всім справляються.

Нагадаємо, що "Рубрика" розповідала про перші в Україні курси для жінок, які хочуть водити вантажівки та про шлях українок, які вже його пройшли й шукають себе у новій професії. Про те, чого вчать на курсах, чи груба це робота та, чи готові роботодавці брати жінок за водійок фур — далі у нашому матеріалі: "Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії".

Також "Рубрика" писала про добровольче жіноче формування на Рівненщині, яка готується до боротьби з пожежами та надзвичайними ситуаціями. Для чого це рішення і як його втілили — у нашому тексті: ""Жінці під силу і ця робота", — як на Рівненщині створили жіночу пожежну команду".

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський: Україна зі свого боку зробить все, щоб рішення про безпековий контингент виконувались максимально швидко

Україна зробить все, щоб політичні рішення про безпековий контингент максимально швидко виконувались, "саме тоді, коли… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025
  • Новини

У бібліотеці грецького міста Кілкіс відкрили “Українську книжкову поличку”

У Центральній народній бібліотеці міста Кілкіс – адміністративного центру однойменного району Північної Греції – відкрили… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025
  • Новини

У Швейцарії відкрилась художня виставка на тему миру: представлено роботи українських та швейцарських митців

В музеї братів Клаус (Саксельн, кантон Обвальден) відкрилась виставка українських та швейцарських митців на тему… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025
  • Новини

Вінницькому краєзнавчому музею передали унікальний стародрук 1758 року: видання було втрачене під час Другої світової війни

У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України відбулася передача унікального стародруку — книги «Октоїх» 1758… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025
  • Новини

Як ви почуваєтеся?: у Київ Цифровий стартувало опитування щодо ментального здоров’я

У застосунку Київ Цифровий розпочалося опитування щодо ментального здоров’я містян. Цьогорічне дослідження допоможе визначити, чи… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025
  • Новини

Протягом березня на платформі UNITED24 зібрали понад 1,1 млрд гривень на підтримку України

​У березні 2025 року донори та партнери фандрейзингової платформи UNITED24 задонатили 1 116 784 299… Читати більше

Wednesday April 16th, 2025