Україна заблокувала транзит російської нафти до Угорщини та Словаччини

Транзит російської нафти в Угорщину та Словаччину заблокувало посилення санкцій Радою національної безпеки і оборони України проти "Лукойлу" в червні 2024 року.

Про це, як пише Bloomberg, повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто та заявила прессекретар Мінекономіки Словаччини Марія Павлусик, яку цитує TASR.

Як зазначають, "Лукойл" був під санкціями в Україні з 2018, але вони стосувалися виведення капіталів, торгівлі чи оренди держмайна. Проте, у червні 2024 РНБО розширила санкції, додавши заборону на транзит.

"В Україні склалася юридична ситуація, згідно з якою Лукойл не здійснює постачання в Угорщину… Ми працюємо над правовим рішенням", – заявив угорський міністр.

Слід зазначити, що коментар про обмеження поставок російської нафти Сійярто зробив одразу після зустрічі зі своїм колегою з країни-агресорки рф сергієм лавровим.

Зауважимо, що "Лукойл" постачає нафту в Угорщину через нафтопровід "Дружба" в Україні. Для угорської компанії Mol постачання з рф забезпечують 2/3 сировини, і наразі компанія шукає альтернативних постачальників.

Що стосується Словаччини, то зі слів Павлусик "за інформацією, яку ми отримали від Transpetrol, постачання російської нафти до Словаччини не припинено".

"Інформація Slovnaft вказує на те, що проблема стосується лише постачання від конкретного постачальника – російської компанії "Лукойл", яка потрапила під санкції України", – розповіла чиновниця.

Як наголосила Павлусик, відомство вже займається розв'язанням проблеми разом з українськими партнерами.

При цьому, як пише TASR, довгостроковий дефіцит постачання нафти може негативно вплинути на роботу НПЗ у Братиславі. Попри перехід до альтернативних постачальників, дві третини нафти, що переробляється там, – російська.

Що відомо про трубопровід "Дружба"

Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" – один із найбільших і найпотужніших у світі нафтопровід із пропускною спроможністю 2 млн барелів на добу. Побудований для транспортування нафти з росії до країн Центральної та Західної Європи.

ЄС зобов'язався припинити купувати російську нафту морськими маршрутами з 5 грудня 2022 року, але нині не весь нафтопровід "Дружба" не підпадає під дію санкцій.

Південна ділянка трубопроводу забезпечує Угорщину, Словаччину та Чехію, яким, на відміну від Польщі та Німеччини, буде складно диверсифікувати свій імпорт нафти.

До того ж Європейський Союз дозволив Угорщині не дотримуватися граничної ціни на російську нафту  ($60).

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.