fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 10:22 18 Лип 2024

Центр допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян, будують у Львові

English version here

Візуалізація майбутнього Центру допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян. Фото: Львівська міська рада

Центр допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян відкриють у межах екосистеми UNBROKEN. Вже розпочалась реконструкція будівлі майбутнього центру. Також відбудеться підготовка фахівців, що зможуть поєднувати різні терапевтичні практики.

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Рубрика.

У чому проблема?

Росіяни незаконно утримають та катують тисячі цивільних українців. Лише офіційно відомо майже про чотири тисячі осіб, що зазнали тортур за час війни. Про це повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін у грудні 2023 року. 

"Станом на сьогодні офіційно відомо про 3800 цивільних, які зазнали тортур від рук окупантів. Проте повні цифри можуть бути значно вищими. Наразі розслідується понад 1100 кримінальних проваджень за фактами катувань. Повідомлено про підозру понад 80 особам, з яких 18 вже засуджено", — написав він.

Яке рішення?

У Львові будують Центр допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян в межах екосистеми UNBROKEN. Завдяки якій команда проєкту також надає й іншу різноманітну підтримку постраждалим від війни, включаючи лікування, протезування, фізичну та психологічну реабілітацію, житло та реінтеграцію.

"Це буде окремий підрозділ з окремою специфікою і спеціально навченими людьми. Тут будуть різні інновативні практики, арттерапія, малювання, спілкування. Умови тут нічим не відрізнятимуться від умов у хорошому помешканні – тут нічого не буде нагадувати лікарню, а це дуже важливо", — розповідає міський голова Львова Андрій Садовий.

Як це працює?

Реконструкцію будівель Центру допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян розпочали у травні цього року. Всього у ньому буде близько 30 ліжко-місць, а його територія сягатиме 1100 кв. м. Можливим буде як стаціонарне, так і амбулаторне лікування. 

"У центрі працюватиме команда фахівців, яка пройде особливий тренінг з допомоги особам, що пережили моральну травму війни, полону та тортур. Використовуватиметься протокол лікування, який поєднуватиме психодинамічні, поведінкові, тілесно орієнтовані та арттерапевтичні підходи психотерапії", — розповідає керівник напрямку психологічної реабілітації UNBROKEN Олег Березюк.

Візуалізація майбутнього Центру допомоги українцям, які зазнали тортур внаслідок воєнних злочинів росіян. Фото: Львівська міська рада

Допомогу у цьому центрі надаватимуть як цивільним, так і військовим, які пережили моральні травми війни, травми полону, чи зазнали тортур. Для цього у новому центрі працюватимуть психіатри, психотерапевти, психологи та арттерапевти.

"Ми навчаємо та готуємо фахівців у співпраці з провідними інституціями, які займаються лікуванням та психологічною реабілітацією осіб, які пережили моральну травму війни, полону та тортур", — говорить Олег Березюк.

Побудова цього центру повністю фінансується урядом Фландрії, одного з регіонів Бельгії. Це стало можливим після візиту тогочасного міністра регіонального розвитку Уряду Фландрії Барта Сомерса на Lviv Urban Forum. Тоді він дізнався про екосистему UNBROKEN та сприяв рішенню виділити 1,5 мільйона євро на будівництво центру. 

"Для мене честь бути сьогодні тут, і це вже моя п'ята мандрівка до Львова. Я радію, що наш Уряд профінансував цей проєкт. Бо боротьба України є і нашою боротьбою. Якщо ми не можемо надати вам військову підтримку, то можемо подбати про військових, які захищають вашу країну, і потурбуватися про їхнє здоров'я і психічний стан", — сказав він під час одного з останніх візитів до Львова.

Колишній міністр регіонального розвитку Уряду Фландрії Барт Сомерс. Фото: Львівська міська рада

Нагадаємо, що у серці екосистеми UNBROKEN — Національний реабілітаційний центр. Він працює на базі Першого медоб'єднання Львова до якого входять дві дорослі лікарні та одна дитяча. 

Від початку повномасштабного вторгнення у реабілітаційному центрі пролікували понад 18,000 поранених військових та цивільних, із яких 2,000 — діти. Серед напрямків роботи Центру — реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. 

Нагадаємо, у Львові відкрився безплатний освітній проєкт для військових, ветеранів і їхніх близьких.

Також повідомлялось, що у Львові відкрився новий корпус школи реконструктивної хірургії Superhumans Center.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: