Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм підприємства.
У чому проблема?
Улітку 2024 року Україна зіткнулася з аномальною спекою, що значно перевищувала звичайні температурні показники для цього сезону.
Надзвичайна спека в Україні стоїть вже понад тиждень. Причому, 11 липня в Києві було зафіксовано одразу три температурні рекорди. Ці рекорди стали першими максимумами цього літа. Окрім того, у столиці протягом 12-14 липня зафіксували сім температурних рекордів.
Унаслідок тривалого переважання аномально спекотної та сухої погоди в період з кінця червня та впродовж липня нинішнього року суттєво збільшилась кількість пожеж в екосистемах по всій території України.
Мешканцям регіонів у цю пору під час відпочинку в лісі заборонено розводити багаття у місцях, які не пристосовані для цього, адже це може призвести до масштабних пожеж.
Яке рішення?
Розгалужена мережа рекреаційних пунктів, яку створює ДП "Ліси України" – є дієвим методом боротьби із лісовими пожежами.
Завдяки їм люди зосереджені край доріг та не заходять в глибину лісу та найважливіше – розводять багаття у спеціально відведених місцях.
Відпочинок у рекреаційних пунктах – це безпечно, комфортно і безкоштовно.
Як це працює?
Як розповіли на підприємстві, кожна відпочинкова зона має кам'яні мангали, грилі чи інше обладнання для приготування їжі на дровах, відтак ризик поширення полум'я мінімізований.
"Додатково навколо пунктів створюємо мінералізовані смуги, щоб у разі загрози не допустити перекидання вогню у ліс", наголосили лісівники.
З їх слів, дешевше облаштувати такі пункти, ніж потім десятки років відновлювати ліс після пожеж.
На підприємстві зазначають, що у філіях Подільського лісового офісу є понад 150 місць для відпочинку.
"Зокрема, за останні два роки лісівники Тернопільщини, Буковини та Хмельниччини збудували 27 нових сучасних рекреаційних пунктів, де є все необхідне для комфортного перебування на природі: бесідки зі столами та лавками, місця для вогню, дитячі майданчики, вбиральні та смітники. Усе безкоштовно", розповідають лісівники.
До того ж відпочинкові зони розташовані неподалік населених пунктів та біля основних автомобільних доріг, щоб людям було максимально зручно доїхати.
Нагадаємо, що ДП "Ліси України" створило мапу із геолокаціями рекреаційних місць.
"Шукайте найбільш зручний для себе варіант", закликали на підприємстві.
Нагадаємо, що Уряд для боротьби із "сірим" ринком деревини запровадив в Україні обов'язку фотофіксацію для всіх лісокористувачів.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.