fbpx
Сьогодні
09:49 17 Лип 2024

З 17 липня при виїзді з України на кордоні перевірятимуть військовий квиток у всіх чоловіків від 18 до 60: що відомо

Фото: ДПСУ

З початком доби, 17 липня, при перетині українського кордону на виїзд з країни перевіряють наявність військово-облікового документа у всіх українських чоловіків у віці від 18 до 60 при виїзді з України; на цей момент конфліктів чи збільшення кількості відмов не спостерігається.

Про це розповів речник ДПСУ полковник Андрій Демченко в коментарі "УП".

"Відсьогодні наявність військово-облікового документа під час перетину кордону обов'язкова умова для всіх українських чоловіків у віці від 18 до 60.

Така норма почала застосовуватись починаючи з 00.00", підкреслив полковник.

Демченко зауважив, що "з початку запровадження цього нововведення на кордоні поки не відмічається якихось моментів, щоб свідчили про зниження кількості перетинів, або призводили до непорозумінь чи конфліктних ситуацій".

"Переважна більшість чоловіків, які перетинали кордон мали необхідні документи, зокрема і військово-облікові. Звісно були й відмови в перетині кордону, але їхня кількість незначна, лише кілька десятків: хтось забув взяти військово-обліковий документ, а хтось його взагалі не мав.

Станом на 7 ранку таких випадків майже 40. Водночас зазначу, що в попередні дні, до сьогоднішнього числа, загальна кількість відмов у перетині кордону на виїзд через невідповідність умов виїзду коливалася на рівні 170-200 осіб", пояснив речник.

Окрім того, він зазначив, що категорії осіб, яким відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволили виїзд з України, на даний час не змінювалися.

Нагадаємо, що 16 липня сплив встановлений законом України термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

Відтепер чоловікам віком від 18 до 60 років з 17 липня для перетину кордону потрібно мати військовий квиток. Категорії тих, кому дозволений виїзд, не змінилися.

Стосовно військового квитка, речник ДПСУ повідомив, що це може бути й паперовий документ у вигляді книжечки або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного або ж це може бути військово-обліковий документ в електронній формі.

"Останній прирівнюється (до паперового – ред.) коли в Резерв+ згенерований QR-код, щоб прикордонники мали змогу зчитати його і отримати ті дані, які відображаються в системі чи в електронній формі", – сказав Демченко.

Водночас він зауважив, що у разі, якщо у прикордонників виникатимуть якісь сумніви відносно даних, які відображаються в військово-обліковому документі або сумніви що документ може бути підробним, обов'язково перевірять всю цю інформацію в системі "Оберіг".

У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовляють у перетині державного кордону на виїзд з України.

Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуться співробітники поліції.

Окремо Демченко нагадав про категорію чоловіків, які мають право на перетин кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров'я.

В їхніх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16.05.2024 № 560.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: