fbpx
Сьогодні
21:31 17 Лип 2024

В Україні вперше запроваджується лікарська резидентура за спеціальністю "нейрохірургія"

Фото: Суспільне

Міністерство охорони здоров'я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває після закінчення медичного університету й отримання сертифіката лікаря-спеціаліста.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МОЗ.

У чому проблема? 

Лікарська резидентура як форма післядипломної підготовки лікарів-спеціалістів уже внесена до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Основи законодавства України про охорону здоров'я».

Станом на 31 грудня 2022 року за даними Центру громадського здоров'я, в Україні зареєстровано 137 549 лікарів (кількість подано без врахування лікарів-інтернів), які зацікавлені в запровадженні підготовки, яка буде відповідати європейським стандартам медичної освіти.

Тому впровадження лікарської резидентури, зокрема, і за вузькопрофільними високотехнологічними лікарськими спеціальностями — важливий крок із реалізації положень чинного законодавства та інтеграції української медичної освіти до європейського освітнього та медичного простору.

Яке рішення?

Основне завдання лікарської резидентури — опановування вузькоспеціалізованих професійних компетентностей у межах певної лікарської спеціальності, необхідних для самостійної професійної діяльності.

Уже в цьому році навчання в резидентурі впроваджуватиметься за першою спеціальністю — «нейрохірургія». З 2025 року кількість спеціальностей у лікарській резидентурі буде збільшуватись.

Як це працює?

Навчання перших двох лікарів-резидентів відбуватиметься з вересня 2024 року по серпень 2027 року. Розмір щомісячної стипендії становитиме 16 000 гривень. Навчання в лікарській резидентурі починатиметься з 1 вересня і здійснюватиметься за очною (денною) формою навчання.

Вступ на навчання в резидентурі відбуватиметься на конкурсних засадах.

Також МОЗ  визначило вимоги до закладів вищої освіти (наукових установ), що здійснюватимуть підготовку лікарів-резидентів, а також баз лікарської резидентури.

Наприклад, заклади вищої освіти з-поміж іншого також мають мати симуляційний центр, де резиденти зможуть відпрацьовувати клінічні навички за спеціальністю лікарської резидентури, а база резидентури — забезпечити лікарів-резидентів обсягом роботи, необхідним для виконання в повному обсязі програми підготовки.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: