The Economist: постійні відключення електроенергії будуть звичайним явищем для України
Регулярні відключення електроенергії будуть звичним явищем для українців у найближчі місяці.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на The Economist.
"Залишилося надто мало часу і надто мало мільярдів доларів, необхідних для встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення розбомблених станцій або будівництва ВЕС та СЕС. Постійні відключення електроенергії будуть звичайним явищем", – йдеться у виданні.
Зазначається, що українці вже навчилися пристосовуватися до дефіциту електроенергії.
Зокрема, малий бізнес придбав дизельні генератори, а середні підприємці почали інвестувати у газові турбіни й навіть можуть продавати надлишок електроенергії в енергосистему.
"Люди купують акумуляторні батареї, які вони можуть заряджати і використовувати вдома для Wi-Fi з'єднання та USB-ламп. Але все це буде піддано суворій перевірці", – наголосили у статті.
Раніше повідомлялося, що внаслідок обстрілів енергосистеми Україна втратила понад 9 ГВт потужностей.
Ситуація з енергетикою в Україні
Нагадаємо, росіяни за останні кілька місяців завдали до 10 масованих ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури України. Це значно зменшило можливості генерації всередині країни. З цієї причини "Укренерго" щодня застосовує графіки відключення світла. У будні вони останнім часом діють цілодобово.
Варто зазначити, що Україна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії, влада працює над відновленням, щоб до зими мати якомога більше генерації.
Так, у столиці на правому і лівому берегах будуть розміщені шість міні-ТЕЦ.
Окрім того, Кабінет міністрів схвалив порядок, що встановлює правила застосування графіків відключення світла, який почне працювати з 24 червня. В уряді сподіваються, що це дасть можливість забезпечити "справедливі графіки"
Цієї зими в Україні очікується складна ситуація з енергетикою. Світло можуть вмикати 6-7 годин на добу.