Про це пише Bloomberg, покликаючись на власні джерела, передає Рубрика.
Одна з таких країн — Італія. Bloomberg пише, що Рим провів спеціальну місію зі своїми розвідувальними службами в столиці Афганістану Кабулі протягом останніх кількох тижнів. Окрім цього, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підтвердив, що їхній посол нещодавно відвідав Кабул.
"Ми працюємо над цим. Наш посол здійснив місію. Є проблеми з правами людини. Вирішення дуже складне, воно потребує часу", — розповів Таяні в інтерв'ю під час саміту НАТО у Вашингтоні.
Водночас французькі, німецькі та британські офіційні особи заявили, що вони не планують негайно відновлювати свої місії в Кабулі.
Наразі в Афганістані немає посольств жодної з країн ЄС. Проте є посольство однієї з країн "Великої сімки" — Японії.
Також в країні діють спеціальна делегація Євросоюзу та відділ з питань інтересів США при катарському представництві.
Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес. заявляв, що Мадрид ще місяць тому був готовий відновити роботу іспанського посольства у Афганістані. Однак, цей процес загальмував через загибель трьох громадян Іспанії внаслідок терористичної атаки ІДІЛ.
Один з європейських високопосадовців зазначив, що в Брюсселі поступово змінюють думку і визнають необхідність своєї присутності в Афганістані, аби:
Ситуація в Афганістані
У серпні 2021 року рух "Талібан" захопив владу в Афганістані. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
США та інші країни НАТО вивели з країни своїх військовослужбовців. Джо Байден пояснив, що "не може знайти виправдання подальшій американській присутності в центрі громадянського конфлікту в іншій країні". Війська західної коаліції перебували в Афганістані з 2001 року. Військова операція почалася після терактів 11 вересня 2001 року в США.
Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців.
У січні 2022 року "Талібан" вперше після захоплення влади в Афганістані провів офіційні перемовини із західними чиновниками в Європі.
Таліби обіцяли не запроваджувати сувору систему шаріату за середньовічним зразком, яка передбачає значні порушення права людей. Проте реальна ситуація свідчить, що "Талібан" обіцянки не дотримався.
Попри обіцянки "Талібану" створити інклюзивний уряд, усі оголошені урядовці — або представники угруповання, або їхніх союзників. І всі — чоловіки. Бойовики заявили, що "жінки не можуть бути міністрами, бо вони повинні народжувати".
А пізніше угруповання наказало працівницям органів міської влади в Кабулі залишатися вдома, якщо їхню роботу можуть виконувати чоловіки. Згодом у міністерстві вищої освіти Афганістану, яким управляє Талібан, видали наказ про заборону приватним університетам допускати студенток до вступних іспитів.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.