fbpx
Сьогодні
11:43 16 Лип 2024

Орбан у своєму листі до ЄС пропонував відновити дипломатичні відносини з рф

Фото: BBC

Після своєї "миротворчої місії" прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав листа очільнику Європейської Ради Шарлю Мішелю, де зокрема, пропонує поновити дипломатичні відносини з росією.

Про це пише німецький таблоїд Bild, який має доступ до цього листа, передає Рубрика.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан представив лідерам ЄС свій "мирний план" щодо війни російської федерації проти України з цілями та термінами.

Лист займає півтори сторінки формату А4. У вступному слові Орбан пише, що подав узагальнену оцінку нещодавніх переговорів угорського прем'єра з лідерами України, росії, Китаю, Туреччини та кандидатом у президенти США Дональдом Трампом.

Так, Орбан вказує, що інтенсивність війни росії проти України "радикально посилиться найближчим часом".

Угорський політик закликає до:

  • переговорів з Китаєм про "мирну конференцію",
  • відновлення дипломатичних відносин з росією,
  • "політичного наступу" на Глобальний Південь, "повага якого втрачена через нашу позицію щодо війни в Україні".

Разом з цим, Орбан вказує, що у випадку перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, то він "не буде чекати до своєї інавгурації, а буде готовий негайно виступити в ролі мирного посередника". За словами угорського прем'єра, той "має для цього детальні та обґрунтовані плани".

Політик також попереджає, що перемога Трампа на виборах "дорого коштуватиме" ЄС.

"Я більш ніж переконаний, що в разі ймовірної перемоги президента Трампа фінансовий тягар між США та ЄС значно зміниться в невигідний для ЄС бік, коли мова йде про фінансову підтримку України", — написав Орбан.

Що відомо про "миротворчу місію" Орбана

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його "зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори".

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем'єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на "мирні переговори", але стверджував, що Будапешт "може бути гарним знаряддям миру" в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську "формулу миру", а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про "швидке припинення вогню та політичне врегулювання" російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.

А 9 липня, прем'єр-міністр Угорщини мав розмову із Реджепом Таїпом Ердоганом. Орбан закликав його підтримати "угорську миротворчу місію", зазначивши, що "Туреччина є єдиним наступником-посередником у конфлікті". Сам Ердоган під час зустрічі з главою росії володимиром путіним заявляв, що його країна також готова створити основу для угоди про припинення війни між москвою та Києвом.

Також прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся у Флориді з кандидатом у президенти Сполучених Штатів Дональдом Трампом, щоб обговорити "мирні ініціативи" щодо завершення війни в Україні.

Поїздки Орбана викликали різку критику з боку керівництва ЄС, оскільки не були узгоджені з Брюсселем. До того ж, він не мав повноважень виступати від імені всього блоку.

У відповідь на дії Орбана шість країн ЄС заявили про намір бойкотувати засідання Ради під час угорського головування. Крім того, міністри закордонних справ країн ЄС планують проігнорувати саміт у Будапешті, запланований на серпень.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: