fbpx
Сьогодні
09:27 16 Лип 2024

Аналітики ISW розбиралися в українських та російських вимогах мирного плану

English version here

Фото Reuters

В Інституті вивчення війни вказують на те, що вимоги України щодо мирного плану обґрунтовані, у той час як вимоги російської федерації є порушенням міжнародного права.

Про це пише Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

У звіті зазначають, що Україна продовжує демонструвати свою готовність вести переговори з росією на її власних умовах, а вимоги України щодо мирного врегулювання відповідають міжнародному праву – на противагу небажанню росії брати участь у переговорах, які закінчуються нічим іншим, окрім вимоги повної капітуляції України.

Президент України Володимир Зеленський заявив 15 липня, що українські плани щодо другого мирного саміту мають бути готові до листопада 2024 року, і повторив, що на ньому має бути присутній представник росії.

Зеленський зазначив, що в рамках підготовки Саміту миру Україна проведе зустріч у Катарі з питань енергетичної безпеки наприкінці липня або на початку серпня 2024 року, зустріч з питань свободи судноплавства в Туреччині в серпні 2024 року і зустріч з питань обміну військовополоненими та репатріації депортованих українських дітей у Канаді у вересні 2024 року – три питання, на яких була зосереджена увагу в комюніке першого ініційованого Україною Глобального саміту миру в Швейцарії в червні 2024 року.

Однак, вказують експерти, нещодавні заяви кремля продовжують демонструвати, що росія залишається непохитною щодо переговорів з Україною, а офіційні особи кремля прямо заявили, що росія не братиме участі у другому мирному саміті, оскільки його умови є неприйнятними з огляду на російські вимоги.

Українські офіційні особи підкреслили, що метою першого мирного саміту було сприяння досягненню миру, заснованого на міжнародному праві, в тому числі на законах, стороною яких є російська федерація.

Вимоги України щодо повного виведення військ рф з території України передбачені міжнародним правом, а отже, вони є обґрунтованими. Однак вимоги росії щодо повної капітуляції України та продовження російської окупації української землі є і будуть порушенням міжнародного права.

ISW також продовжує вважати, що вимоги путіна про капітуляцію України дозволять російським військам та окупаційним адміністраціям продовжувати свої широкомасштабні та цілеспрямовані кампанії етнічних чисток в окупованій Україні, а повне відновлення територіальної цілісності України необхідне для звільнення українського народу від російської окупації.

"Прийняття будь-чого, окрім звільнення Україною свого народу, є непрямим схваленням незаконної окупації Росією понад п'яти мільйонів українців", – зазначають аналітики.

Ключові висновки ISW за 15 липня:

  • Нещодавнє українське опитування показує, що українці широко відкидають вимоги росії щодо повної капітуляції України, підкреслюючи, що умови кремля для завершення війни є абсолютно необґрунтованими і широко непопулярними в Україні.
  • Україна продовжує демонструвати свою готовність вести переговори з росією на її власних умовах, а вимоги України щодо мирного врегулювання відповідають міжнародному праву – на противагу небажанню росії брати участь у переговорах, які закінчуються нічим іншим, окрім вимоги повної капітуляції України.
  • Офіційні особи ЄС продовжують робити кроки, щоб продемонструвати неприєднання ЄС до політичної позиції прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо війни в Україні.
  • Уряд росії запропонував значно збільшити кількість умов, за яких російська влада може визнати особу терористом або екстремістом, ймовірно, як частину зусиль з цензури критики війни Росії в Україні.
  • У ніч з 14 на 15 липня українські сили завдали ударів з безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі, а також, за повідомленнями, по російських військових об'єктах в окупованому Криму.
  • Нова програма асиміляції російських мігрантів підкреслює очевидну боротьбу, з якою стикається російський уряд, намагаючись узгодити різні аспекти своєї політики щодо мігрантів з Центральної Азії, оскільки російська держава прагне представити себе як гостинну і мультикультурну країну, водночас підкреслюючи вищість російської мови та історичної спадщини.
  • Глава Чеченської Республіки рамзан кадиров позиціонує себе і Північний Кавказ як ключ до виходу Росії на арабський світ.
  • Українські війська нещодавно відновили втрачені позиції під Торецьком, а російські війська просунулися вперед під Торецьком та Авдіївкою.
  • путін підкреслив, що росія продовжує інтегрувати металургійну промисловість в окупованій Україні в російську оборонно-промислову базу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан представив лідерам ЄС свій "мирний план" щодо війни російської федерації проти України з цілями та термінами.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: