fbpx
Сьогодні
14:55 15 Лип 2024

Українські пасічники та дослідники з Університету Кардіффа розробили упаковку для довгого зберігання продуктів: як працює це рішення

English version here

Фото: Фейсбук /Проєкт USAID "Економічна підтримка України"

Дослідники з Університету Кардіффа у співпраці з українськими пасічниками розробили упаковку, яка дозволяє продовжити термін зберігання продуктів харчування. Це особливо актуально в умовах нестабільної енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє ВВС, передає Рубрика.

У чому проблема?

Як усім відомо, продукти харчування дуже швидко псуються, якщо немає способу їх зберегти

Яке рішення?

Команда вчених з Університету Кардіффа, очолювана Лесом Беєм, працювала над створенням обгорток із бджолиного воску та інших природних протимікробних рослин, таких як шавлія.

"Використання обгортки із бджолиного воску, яка може вбити комах, здається природним способом вирішення цієї проблеми", – пояснює Лес Бей.

Фото: ВВС

Як це працює?

Вчені розробили та протестували кілька "рецептів" упаковок, поєднуючи звичайні матеріали з бджолиним воском і протимікробними рослинами.

"Магія полягає у суміші. Шматок тканини або навіть паперу змішують із бджолиним воском та іншими природними протимікробними рослинами, такими як шавлія, щоб сформувати обгортку. Обгортки із бджолиного воску традиційно використовуються для продовження терміну зберігання сендвічів, але їх можна використовувати і для інших продуктів", – зазначає Бей.

Команда з Кардіффського університету співпрацювала з українськими пасічниками, щоб визначити, які комбінації матеріалів є найбільш ефективними.

"У них багато бджолиного воску і багато бджіл. Знайшовши правильний віск з потрібними властивостями, ви маєте шанс ще більше продовжити термін зберігання продуктів харчування. Це особливо важливо, коли у вас немає холодильника та електроенергії", – підкреслює Бей.

Українські вчені з Харківського політехнічного інституту активно поширюють винахід через Інтернет та соціальні мережі, сподіваючись, що українці зможуть випробувати його ефективність цього літа.

"Ситуація у зоні бойових дій та поблизу лінії фронту дуже важка. У цих регіонах дуже часто трапляються відключення електроенергії. Тому упаковку із бджолиного воску можна використовувати для зберігання хліба, фруктів та овочів", – наголошує Юлія Юдіна з Національної університетської аптеки Харківського політехнічного інституту.

Як повідомляла Рубрика, відтепер українські виробники меду  можуть постачати свою продукцію на ринок Китайської Народної Республіки.

Нагадаємо, на Київщині у Васильківському районі відкрили першу в світі експериментальну IT-пасіку. Українсько-польський стартап AmoHive розробив рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування.

Також ми розповідали, що у найбільшому медовому конгресі Апімондія взяла участь делегація з України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: