Про це заявив політичний директор прем'єр-міністра Угорщини Балаж Орбан, повідомляє Рубрика з посиланням на Magyar Nemzet.
"Є дві воюючі сторони, Україна і Росія, і три або чотири великі, або середні держави, які можуть зіграти вирішальну роль як посередники. Це Сполучені Штати, Європа, Китай, а також, наприклад, Туреччина, яка допомогла досягти поки що лише часткової угоди щодо чорноморських зернових коридорів", – заявив він.
Орбан наголосив, що ці країни є першими і ключовими, якщо йдеться про реальне миробудівництво.
"Ми побували скрізь з метою з'ясувати, наскільки великі і які шанси на мир. Спочатку миротворча місія побувала у двох охоплених війною країнах. З цих поїздок стало зрозуміло, що Україна і Росія дуже рішуче налаштовані на боротьбу, і без участі зовнішніх посередників ми, на жаль, побачимо дуже жорстокі руйнування в найближчі місяці", – зазначив він.
Представник прем'єра Угорщини додав, що Китай і Туреччина прихильні до миру, тому вони можуть бути потенційними посередниками.
"Дональд Трамп також прихильний до миру, тож якщо він знову стане президентом США, то незабаром сам буде укладати мир. Але європейці і нинішня адміністрація США виступають за продовження війни", – заявив він.
За його словами, Орбан звернувся до лідерів Європейської ради з листом про перебіг переговорів, досвід першої фази миротворчої місії та угорські пропозиції.
"Якщо Європа хоче миру, хоче мати вирішальний голос у врегулюванні війни та припиненні кровопролиття, вона повинна зараз виробити і здійснити зміну напрямку", – зазначив він.
За його словами, фактично це план Орбана щодо врегулювання війни Росії проти України.
"Так, це фактично план Орбана, який зараз лежить на столі у кожного прем'єр-міністра ЄС. Реалістична оцінка ситуації, реалістичні цілі і відповідними термінами – такий наш підхід", – заявив він.
Політичний директор прем'єр-міністра Угорщини Балаж Орбан вважає, що зараз європейці й нинішня адміністрація США виступають за продовження війни. Він також зазначив, що якщо Європа хоче миру і хоче мати вирішальний голос у врегулюванні війни, вона "повинна зараз розробити й утілити в життя зміну напрямку".
Політичний директор прем'єр-міністра Угорщини заявив, що "мирний план Орбана" уже лежить на столі кожного лідера ЄС, де вказані "реалістична оцінка ситуації, реалістичні цілі та належний графік".
"Ми переконані, що весь період головування нашої країни в ЄС повинен бути використаний для створення умов для мирних переговорів. Якщо ЄС не буде діяти зараз, він може не мати можливості діяти пізніше. У міжнародній політиці є кілька гравців, з якими варто вести переговори й заохочувати їх до спільних дій. Тож попереду ще багато подорожей і переговорів", — заявив Балаж Орбан.
Що відомо про "миротворчу місію" Орбана
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його "зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори".
Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем'єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.
Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на "мирні переговори", але стверджував, що Будапешт "може бути гарним знаряддям миру" в руках інших.
Наразі керівництво Європейського Союзу (ЄС) розглядає можливість обмеження повноважень Угорщини як голови Ради ЄС після зустрічі прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом росії володимиром путіним у москві та його спроб представити себе як потенційного посередника між Росією та Україною.
Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про "швидке припинення вогню та політичне врегулювання" російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.
А 9 липня, прем'єр-міністр Угорщини мав розмову із Реджепом Таїпом Ердоганом. Орбан закликав його підтримати "угорську миротворчу місію", зазначивши, що "Туреччина є єдиним наступником-посередником у конфлікті". Сам Ердоган під час зустрічі з главою росії володимиром путіним заявляв, що його країна також готова створити основу для угоди про припинення війни між москвою та Києвом.
Також прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся у Флориді з кандидатом у президенти Сполучених Штатів Дональдом Трампом, щоб обговорити "мирні ініціативи" щодо завершення війни в Україні.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.