Через аномальну спеку світові електромережі виходять з ладу, – ЗМІ

Ризик відключення електрики по всьому світу стає дедалі серйознішим. Спекотніше літо означає різке зростання попиту на охолодження. А високі температури призводять до провисання проводів та ризику виникнення лісових пожеж.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Bloomberg.

Модернізація енергетичної інфраструктури не встигає за цим, хоча зусилля зі скорочення використання викопного палива роблять розподіл електроенергії більш важливим.

Спровокований різким зростанням споживання і нестабільністю поставок, блекаут у Чорногорії наприкінці червня вивів з ладу мережі сусідніх країн і посіяв хаос у домогосподарствах, лікарнях і пляжних барах. Інцидент на Балканах повторився по всьому світу.

Мільйони будинків в американському місті Х'юстон (штат Техас) постраждали від вимкнення електрики після урагану "Берил" минулого тижня, втративши кондиціонери, коли після урагану настала спекотна жара. Перебої в роботі мереж від Еквадору до Індії, що зачепили останніми тижнями країни з економікою, що розвивається, та розвиненою економікою, є провісниками прийдешніх потрясінь.

Кліматична криза наражає електричні мережі на небезпеку:

  • раптових повеней, що зривають опори ЛЕП,
  • посух, що висушують водосховища,
  • стрибків попиту на охолодження під час сильної спеки.

За даними BloombergNEF, розширення енергосистеми коштуватиме приблизно 24,1 трильйона доларів для досягнення мети "нетто-нуля" до 2050 року, що перевищує інвестиції в поновлювані джерела енергії. США і Китай, що займають величезні території і споживають багато енергії, зіткнуться з найбільшими рахунками, але жодна країна не залишиться осторонь.

Найчастіше відключення відбуваються під час раптового ввімкнення або вимкнення великих обсягів попиту або пропозиції. Пошкодження від ураганів, сплеск вироблення електроенергії з поновлюваних джерел або різкі стрибки споживання – все це може призвести до відключень, якщо мережа недостатньо стійка.

Зміна клімату підвищує вразливість не тільки економік, що розвиваються. Останнім часом проблеми торкнулися і країн середнього рівня, включно з багатими на енергоресурси Мексикою і Кувейтом, а також таких імпортерів, як Албанія.

У червні в північному місті Мексики Чіуауа відключилася електрика для водяних насосів, що призвело до припинення водопостачання для більш ніж 70 тисяч осіб протягом двох тижнів.

Загалом спека спричинила вимкнення електроенергії у 21 штаті Мексики, перервавши на деякий час навіть виробництво на заводі Volkswagen AG у Пуеблі на чотири години.

Крім того, спека спричинила вимкнення електроенергії в чотирьох балканських країнах, включно з Боснією та Герцеговиною і більшою частиною хорватського узбережжя в червні, від якого постраждали 4 мільйони людей. Споживання різко зросло, оскільки температура трималася близько 40 градусів за Цельсієм, що призвело до виходу з ладу однієї системи за іншою.

Спека в Україні  

Вже понад тиждень в Україні утримується аномальна спека. Нагадаємо, що за даними Sinoptik.ua, погода на вихідних була виснажливо спекотною, а опади ймовірні лише в окремих регіонах на заході України.

Як повідомлялось, в Україні напередодні надзвичайна спека побила нові температурні рекорди: при цьому вони так і не перевищили абсолютний максимум, який був встановлений у 2010 році.

"Денні максимуми в деяких областях знову побили свої попередні історичні рекордні значення для 13 липня", зазначили у повідомленні.

За даними метеорологічних станцій зафіксовані перевищення на 1-4°.

Надзвичайна спека в Україні стоїть вже понад тиждень. Причому, 11 липня в Києві було зафіксовано одразу три температурні рекорди. Ці рекорди стали першими максимумами цього літа.

Окрім того, Міністерство охорони здоров'я опублікувало поради, які допоможуть легше пережити екстремальну спеку, яка панує в Україні.

Також повідомлялось, що у Львові під час грози сталися перепади напруги в електропостачанні, в кількох місцях спалахнули пожежі.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.