fbpx
Сьогодні
10:28 14 Лип 2024

Зеленський анонсував ще три нові безпекові угоди з партнерами: що відомо

Фото: Офіс Президента

14 липня президент Володимир Зеленський анонсував двосторонні безпекові угоди з Чехією, Словенією та Ірландією.

По це Глава держави сказав у зверненні 14 липня, пише Рубрика.

Український лідер нагадав, що нещодано були підписані три нові безпекові угоди для України: з Польщею, Люксембургом та Румунією.

"І зараз команда працює над ще новими документами — будуть угоди із Чехією, Словенією. Та ухвалили рішення після зустрічі з Прем'єром Ірландії теж готувати угоду", підкрелив Зеленський.

Окрім того, Президент зазначив про Договір щодо України, Ukrainian Compact, який був схвалений на саміті НАТО у Вашингтоні.

"Це все про зброю для наших воїнів, про роботу оборонних компаній в Україні та з Україною, про підтримку нашого відновлення — усе максимально конкретно та справді підтримує наш захист життя", наголосив Зеленський.

Варто зауважити,що під час саміту НАТО 9-11 липня лідери країн-союзників за підсумками зустрічі підписали Ukraine Compact (Український компакт) — документ, що містить зобов'язання щодо підтримки України.

Він об'єднує країни, які підписали двосторонні угоди щодо безпеки з Україною. Президент Володимир Зеленський зазначив, що угоди про співробітництво у сфері безпеки між країнами посилюють Україну, але не є підміною мети країни стати членом НАТО у майбутньому.

Що відомо про Гарантії безпеки

Нагадаємо, 12 липня 2023 року на полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України. У документі йшлося, зокрема, про роботу над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.

Станом на 28 червня Україна підписала вже 21 безпекову угоду із союзниками, зокрема з ЄС та США, зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Згідно з цими угодами, в наступні 4 роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно.

До числа партнерів, готових надати підтримку в разі агресії, крім США, долучилися Велика Британія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Польща.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: