Зеленський анонсував ще три нові безпекові угоди з партнерами: що відомо
14 липня президент Володимир Зеленський анонсував двосторонні безпекові угоди з Чехією, Словенією та Ірландією.
По це Глава держави сказав у зверненні 14 липня, пише Рубрика.
Український лідер нагадав, що нещодано були підписані три нові безпекові угоди для України: з Польщею, Люксембургом та Румунією.
"І зараз команда працює над ще новими документами — будуть угоди із Чехією, Словенією. Та ухвалили рішення після зустрічі з Прем'єром Ірландії теж готувати угоду", підкрелив Зеленський.
Окрім того, Президент зазначив про Договір щодо України, Ukrainian Compact, який був схвалений на саміті НАТО у Вашингтоні.
"Це все про зброю для наших воїнів, про роботу оборонних компаній в Україні та з Україною, про підтримку нашого відновлення — усе максимально конкретно та справді підтримує наш захист життя", наголосив Зеленський.
Варто зауважити,що під час саміту НАТО 9-11 липня лідери країн-союзників за підсумками зустрічі підписали Ukraine Compact (Український компакт) — документ, що містить зобов'язання щодо підтримки України.
Він об'єднує країни, які підписали двосторонні угоди щодо безпеки з Україною. Президент Володимир Зеленський зазначив, що угоди про співробітництво у сфері безпеки між країнами посилюють Україну, але не є підміною мети країни стати членом НАТО у майбутньому.
Що відомо про Гарантії безпеки
Нагадаємо, 12 липня 2023 року на полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України. У документі йшлося, зокрема, про роботу над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.
Станом на 28 червня Україна підписала вже 21 безпекову угоду із союзниками, зокрема з ЄС та США, зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Згідно з цими угодами, в наступні 4 роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно.
До числа партнерів, готових надати підтримку в разі агресії, крім США, долучилися Велика Британія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Польща.