Відповідні висновки ООН представили у звіті "Перспективи народонаселення світу" (World Population Prospects) 2024 року, передає Рубрика.
"Демографічний ландшафт значно змінився. У деяких країнах рівень народжуваності зараз навіть нижчий, ніж передбачалося раніше, і ми також спостерігаємо дещо швидший спад у деяких регіонах з високою народжуваністю", – сказав заступник Генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лі Цзюньхуа.
У минулому звіті за 2022 рік аналітики припускали, що чисельність населення світу досягне піка в 10,4 млрд до 2080-х років і залишатиметься на цьому рівні до 2100 року. Попередні видання звіту прогнозували безперервне зростання кількості населення до 22-го століття.
Тепер в ООН заявили, що до 2100 року на Землі буде на 200 мільйонів менше людей, ніж очікувалося раніше. В організації вважають, що населення світу продовжуватиме зростати ще 50 або 60 років, приблизно до 10,3 мільярда людей в середині 2080-х років, а потім почне поступово знижуватися.
Також аналітики передбачають старіння населення. За прогнозами ООН, до 2080 року кількість людей у віці 65+ років перевищить кількість дітей до 18 років.
Окрім того, до середини 2030-х років кількість людей у віці 80+ років може перевищити кількість немовлят (віком до 1 року) і досягне 265 мільйонів, а до кінця 2070-х років – 2,2 мільярда.
Кожна четверта людина світу живе у країні, населення якої вже досягло піка своєї чисельності. У 63 країнах і регіонах, де у 2024 році проживає 28% населення світу, чисельність населення сягнула піка до 2024 року. У 48 країнах і регіонах, де цьогоріч проживає 10% населення світу, пік чисельності населення може припасти на період між 2025 і 2054 роками.
У решті 126 країнах і регіонах, ймовірно, чисельність населення продовжить зростати до 2054 року та потенційно досягне піка наприкінці століття або після 2100 року.
Також в ООН вважають, що у деяких країнах з низькими показниками народжуваності міграція зможе покращити демографічну ситуацію, але це стосується не всіх.
"У 50 країнах і регіонах імміграція, за прогнозами, пом'якшить скорочення чисельності населення. Однак у 14 країнах і регіонах, де вже спостерігається наднизький рівень народжуваності, еміграція, ймовірно, сприятиме зменшенню чисельності населення до 2054 року", – звітує організація.
За даними попереднього звіту ООН, станом на 14 липня 2022 року чисельність населення Землі досягла 8 млрд осіб:
Довідка
"Перспективи народонаселення світу в 2024 році" – це двадцять восьме видання офіційних демографічних оцінок і прогнозів ООН. У ньому представлені оцінки чисельності населення з 1950-х років до сьогодення для 237 країн і регіонів.
Як повідомлялось, починаючи з 2013 року в Україні приблизно на 7% в рік падають показники народжуваності: повномасштабне вторгнення росії призвело до ще більшої кризи.
Нагадаємо, що у кінці 2022 року прогнозували катастрофічне падіння народжуваності на 2023 рік. Є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться щонайменше до 35 мільйонів, вважають в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи.
Також у деяких розвинених країнах світу рівень народжуваності різко впав і, ймовірно, залишиться на низькому рівні, оскільки економічні проблеми змушують людей зважувати витрати на народження дітей.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.