На Одещині відновлюватимуть лісосмуги незвичним способом: у чому рішення
На Одещині в Городненській громаді Болградського району розпочався проєкт "Green steppe – Майбутнє за нами". В рамках цієї ініціативи заплановано екологічну акцію зі збирання кісточок плодових дерев.
Про це повідомляє "Бессарабія INFORM", посилаючись на Городненську сільську раду, передає Рубрика.
У чому проблема?
Городненська громада готова приділяти особливу увагу екологічним питанням, адже з року в рік все більш відчутними є зміни:
- підвищення температур,
- розбалансування погоди,
- погіршення самопочуття людей,
- зниження рівня врожайності та економіки.
Яке рішення?
Тому в Городненській громаді стартував проєкт "Green steppe – Майбутнє за нами". В рамках цієї ініціативи заплановано екологічну акцію зі збирання кісточок плодових дерев (сливи, вишні, мигдалю, персику, абрикоси тощо).
Саме зараз сезон збору плодів. З'їдаючи фрукт, особливо при консервації у відходах залишаються багато кісточок, які можуть принести подальшу користь.
Як це працює?
Влада громади запрошує всіх охочих приєднатися до екологічної ініціативи – до збору кісточок. Просушені кісточки можете приносити до сільських рад за місцем проживання.
До екологічного руху долучено і школи громади, оскільки учні отримали завдання на літо збирати посівний матеріал.
В подальшій реалізації проєкту заплановано посів кісточок для:
- відновлення лісосмуг,
- озеленення пустирів,
- збільшення площ багаторічними насадженнями.
"Даний проєкт дасть змогу привернути увагу людей та провести заходи, що повністю відповідає цілям сталого розвитку від ООН – боротьбі зі зміною клімату та збереження екосистем суші.
Реалізація цього проєкту дасть довгостроковий ефект на майбутні покоління.
Від кожного з нас залежить майбутнє природи нашої планети та рідного краю. Тож радо запрошуємо приєднатися до роботи, спрямованої на досягнення найкращих результатів!" – наголосили в сільській раді.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про лісові репродуктивні ресурси, який дозволить сертифікувати нашу продукцію за європейськими стандартами. Завдяки цьому Україна зможе значно збільшити експорт сіянців дерев на європейський ринок.
Також повідомлялось, що в різних районах Києва висаджено декоративні луки, які зараз досягають свого повного розквіту та нагадують "Квітучі острівці".