У зв’язку з виявленням небезпечного шкідника дерев у деяких скверах та парках Києва запроваджується карантин
У Києві на окремих ділянках у Дарницькому, Подільському та Голосіївському районах виявили небезпечного шкідника дерев. Наразі на цих територіях запроваджується карантин.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату, пише Рубрика.
Зазначається, що йдеться про вузькозлатку ясеневу смарагдову. Цей шкідник становить небезпеку винятково для дерев, тому жодних обмежень для киян не передбачається. Карантин поширюється на такі ділянки:
Подільський район:
- сквер № 1 на Контрактовій площі
- сквер № 2 на Контрактовій площі
- парк № 3 на Контрактовій площі
- парк культури та відпочинку "Куренівський парк".
Дарницький район:
- сквер на просп. Петра Григоренка, 36-38
- сквер по вул. Ревуцького, 42-46
- парк "Партизанської слави".
Голосіївський район:
- парк відпочинку на вул. Теремківській, 26-А
- сквер на вул. І. Федорова
- на вул. Єжи Гедройця
- Ботанічний сад Національного університету біоресурсів та природокористування України
- Голосіївський парк імені Максима Рильського.
Заходи передбачають:
- інтенсивне обстеження дерев
- заборону на переміщення необробленої деревини ясена, виробів, виготовлених із необробленої деревини і садивного матеріалу із зараженої зони на іншу територію
- проведення фітосанітарних процедур
- у випадках, коли технічна переробка не може забезпечити належний рівень фітосанітарного захисту — санітарну утилізацію пошкоджених дерев.
За даними Держпродспоживслужби на території Європейського континенту златка була вперше виявлена в Москві в 2005 році під час досліджень, що проводилися для з'ясування причин загибелі ясенів. До 2012 року шкідник поширився в радіусі близько 250 км навколо міста. Наразі поширення продовжується на північний захід, наближаючись до кордонів із Європейським Союзом.
"Уперше ясеневу смарагдову златку виявили в Україні у 2019 році на території Луганської області. Станом на початок 2024 року офіційно зареєстрували шкідників у Сватівському та Старобільському районах Луганської області, Куп'янському районі Харківської області та в Києві", — йдеться у повідомленні.