США ухвалили рішення профінансувати друк понад трьох мільйонів підручників для українських учнів
Сполучені Штати Америки після російських атак по українських книгарнях та видавництвах ухвалили рішення профінансувати друк понад трьох мільйонів підручників для українських школярів.
Про це напередодні оголосила заступниця держсекретаря США з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Елізабет Аллен на заході в Національній академії наук США у Вашингтоні за участі першої леді України Олени Зеленської, пише Голо Америки.
Під час заходу "Американсько-українське партнерство в галузі освіти та науки" продемонстрували обгорілі книги з харківської друкарні "Фактор-Друк".
"Ви можете побачити виставку, яка краще за будь-які слова показує сучасний стан української науки та освіти", повідомила Зеленська.
Перша леді України пояснила американській аудиторії, що обгорілі книги – останні, надруковані видавництвом "Фактор-Друк" у Харкові, тоді як решта 50 тисяч примірників були знищені внаслідок удару російської ракети.
"Знайдені на попелищі книги українці купували, щоб підтримати родини загиблих. І деякі з них ми привезли сюди, бо вони краще за будь-яку розповідь ілюструють, як країна-агресор ставиться до української культури", підкреслила дружина президента.
Своєю чергою Аллен наголосила, що всі бачать регулярні російські обстріли по цивільних об'єктах, зокрема по навчальних закладах, друкарнях.
"Жорстокі атаки Росії безпосередньо на українську систему освіти, удари по друкарнях, щоб перешкодити виготовленню українських підручників, бомбардування шкіл…
Аби протидіяти деяким із таких російських атак, я з гордістю можу сказати, що Сполучені Штати профінансують друк понад 3 мільйонів підручників для українських учнів у наступному році", – сказала американська посадовиця.
У Швеції готується виставка зі знищеними під час війни книгами: у чому рішення
BGV спільно з партнерами запустили благодійну акцію для бібліотек Харкова: у чому рішення
Водночас посолка США в Україні Бріджит Брінк у коментарі Голосу Америки додала, що США "дуже пишаються угодою про надання мільйонів підручників для юних українських учнів цього року у відповідь на російську атаку".
Вона зазначила, що США зосереджені на підтримці освіти та культури України.
"Безперечно, частина дій Росії полягає у викоріненні української культури та історії, а також у тому, щоб завдати шкоди системі освіти України", підкреслила вона.
Президентка Національної академії наук США Марша Макнатт також наголосила на цілеспрямованому знищенню росією української культури та освіти.
"Не випадково, коли росія вторглася в Україну майже два з половиною роки тому, російська армія особливо обстрілювала наукові установи, університети, школи. Росія хоче знищити майбутнє України та її надію на майбутнє", підкреслила науковиця.
Вона зазначила, що збереження та відбудова українських наукових та освітніх установ є важливою для всього світу, та додала, що Національна академія США "пишається тим, що міцно підтримує Україну".
"З перших днів війни ми працювали з академіями наук і особливо з деякими дуже щедрими благодійними організаціями, щоб підтримати українських дослідників – як тих, хто виїхав із країни, наприклад, до Польщі, так і тих, хто залишився в Україні.
Ми хочемо підтримувати їхній зв'язок зі світовими вченими та налагоджувати контакти, які допоможуть у процесі відновлення", резюмувала Макнатт.
Нагадаємо, ми вже писали, що Міністерство освіти і науки України в партнерстві з урядом США забезпечить учнів 1–2 класів усіма підручниками — 3,2 млн примірників. На друк навчальних книжок уряд США виділив $8,3 млн.
Як повідомлялося, 23 травня росія завдала ракетних ударів по типографії, що входить до холдингу "Фактор-друк". Загинули 7 людей, 22 були поранені.