Про це пише Рубрика, посилаючись на соцмережу Глави держави X (Twitter).
Спочатку глава держави провів зустріч із делегацією Сенату США на чолі з лідером Демократичної партії в Сенаті Чаком Шумером і лідером Республіканської партії в Сенаті Мітчем Макконнеллом, а також сенаторами від обох партій.
Президент вказав, що вони обговорили ситуацію на полі бою та американську оборонну підтримку.
"Розповів про посилення ракетного терору з боку РФ проти українських міст та об'єктів критичної інфраструктури. Дякую президенту США, обом палатам Конгресу та обом партіям, а також американському народу за підтримку України", – резюмував Зеленський.
Пізніше Глава держави зустрівся з Джонсоном. Як зазначив український лідер, ключовою темою розмови зі спікером Палати представників від республіканців стало зміцнення українсько-американської співпраці.
Зеленський також додав, що вони також обговорили очікування від саміту НАТО та прогрес України у впровадженні реформ на шляху до вступу в ЄС та Північноатлантичний Альянс.
"Для економічної стійкості нашої держави важлива подальша бюджетна підтримка з боку США. Світ має залишитися місцем, де перемагають свобода й демократичні цінності", – зазначив Президент.
Варто додати, що спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон підтримав на удари по військових обʼєктах території Росії американською зброєю. Про це він сказав у коментарі "Голосу Америки".
Він заявив, що України потрібна використовувати надану їй грою гнучко і так, як вважає за потрібне для відбиття агресії. Джонсон заявив, що він є прихильником такої концепції й вважає, що у Конгресі дотримуються такої ж думки.
"Я пояснив, що воля Конгресу полягає в тому, щоб дозволити їм гнучкість у використанні зброї та допомоги, яку ми вже надіслали. Щоб вони могли вести війну так, як вони вважають за потрібне. Я прихильник цього. Я вважаю, що це й був намір Конгресу", – наголосив він.
Зустріч президента України з Джонсоном відбулась на тлі занепокоєння щодо майбутньої підтримки Києва з боку США у разі перемоги кандидата від республіканців Дональда Трампа на президентських виборах 5 листопада.
Нагадаємо, що Зеленський під час відвідин Президентського фонду та Інституту Рональда Рейгана у США висловив сподівання, що американська політика щодо підтримки України в боротьбі з агресією російської федерації не зміниться після президентських виборів.
Що відомо про саміт НАТО
У Вашингтоні 9-11 липня відбувається ювілейний саміт НАТО на рівні глав держав. Українську делегацію очолює Президент Володимир Зеленський.
На полях саміту лідери США, Нідерландів, Німеччини, Італії й Румунії оголосили про передачу Україні вже зараз пʼяти стратегічних систем протиповітряної оборони Patriot та SAMP-T, а також у ближчому майбутньому надання десятків тактичних систем ППО.
Окрім того, загалом Білий дім анонсував, що союзники оголосять про намір надати мінімальне базове фінансування Україні у розмірі 40 млрд євро протягом наступного року.
Також на прийомі після круглого столу "Жінки, мир та безпека" держсекретар США Ентоні Блінкен анонсував допомогу для українських жінок-військовослужбовців на 7 млн доларів.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив росії новими податками, тарифами та санкціями, якщо війна проти… Читати більше
На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це… Читати більше
Печерський райсуд Києва оголосив запобіжний захід колишньому командирові 125 окремої бригади ТрО Артурові Горбенку, який… Читати більше
22 січня 2025 року виповнюється рік з початку роботи медіамережі «Вікно Відновлення» – об’єднання медіа,… Читати більше
У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech. Про це… Читати більше
Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.