Президент України Володимир Зеленський та спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон. Фото: ОПУ
Про це пише Рубрика, посилаючись на соцмережу Глави держави X (Twitter).
Спочатку глава держави провів зустріч із делегацією Сенату США на чолі з лідером Демократичної партії в Сенаті Чаком Шумером і лідером Республіканської партії в Сенаті Мітчем Макконнеллом, а також сенаторами від обох партій.
Президент вказав, що вони обговорили ситуацію на полі бою та американську оборонну підтримку.
"Розповів про посилення ракетного терору з боку РФ проти українських міст та об'єктів критичної інфраструктури. Дякую президенту США, обом палатам Конгресу та обом партіям, а також американському народу за підтримку України", – резюмував Зеленський.
Пізніше Глава держави зустрівся з Джонсоном. Як зазначив український лідер, ключовою темою розмови зі спікером Палати представників від республіканців стало зміцнення українсько-американської співпраці.
Зеленський також додав, що вони також обговорили очікування від саміту НАТО та прогрес України у впровадженні реформ на шляху до вступу в ЄС та Північноатлантичний Альянс.
"Для економічної стійкості нашої держави важлива подальша бюджетна підтримка з боку США. Світ має залишитися місцем, де перемагають свобода й демократичні цінності", – зазначив Президент.
Варто додати, що спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон підтримав на удари по військових обʼєктах території Росії американською зброєю. Про це він сказав у коментарі "Голосу Америки".
Він заявив, що України потрібна використовувати надану їй грою гнучко і так, як вважає за потрібне для відбиття агресії. Джонсон заявив, що він є прихильником такої концепції й вважає, що у Конгресі дотримуються такої ж думки.
"Я пояснив, що воля Конгресу полягає в тому, щоб дозволити їм гнучкість у використанні зброї та допомоги, яку ми вже надіслали. Щоб вони могли вести війну так, як вони вважають за потрібне. Я прихильник цього. Я вважаю, що це й був намір Конгресу", – наголосив він.
Зустріч президента України з Джонсоном відбулась на тлі занепокоєння щодо майбутньої підтримки Києва з боку США у разі перемоги кандидата від республіканців Дональда Трампа на президентських виборах 5 листопада.
Нагадаємо, що Зеленський під час відвідин Президентського фонду та Інституту Рональда Рейгана у США висловив сподівання, що американська політика щодо підтримки України в боротьбі з агресією російської федерації не зміниться після президентських виборів.
Що відомо про саміт НАТО
У Вашингтоні 9-11 липня відбувається ювілейний саміт НАТО на рівні глав держав. Українську делегацію очолює Президент Володимир Зеленський.
На полях саміту лідери США, Нідерландів, Німеччини, Італії й Румунії оголосили про передачу Україні вже зараз пʼяти стратегічних систем протиповітряної оборони Patriot та SAMP-T, а також у ближчому майбутньому надання десятків тактичних систем ППО.
Окрім того, загалом Білий дім анонсував, що союзники оголосять про намір надати мінімальне базове фінансування Україні у розмірі 40 млрд євро протягом наступного року.
Також на прийомі після круглого столу "Жінки, мир та безпека" держсекретар США Ентоні Блінкен анонсував допомогу для українських жінок-військовослужбовців на 7 млн доларів.
У Ер-Ріяді міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше
У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше
Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше
На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше
Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше
У понеділок, 17 лютого, в Україні триватиме похолодання: температура повітря вночі опуститься до -17 градусів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.