Українці мало знають про те, що відбувалось у містах в 30-х роках минулого століття — в той час, як українські села вимирали від голоду. Сьогодні у великої кількості людей є уявлення про те, що міста не відчували на собі геноцидної політики більшовиків.
Музей Голодомору хоче більше розповісти про це. Зокрема й на прикладі Києва. Для цього тут готують тематичну виставку. Музей просить киян приносити речі початку 1930-х років, які належали їхнім предкам, аби вони могли стати експонатами унікального виставкового проєкту.
Новий виставковий проєкт буде представлено в День Пам'яті на 91-ші роковини вшанування жертв Голодомору. Виставка буде присвячена життю Києва та киян у 1932-1933 роки, під час Голодомору.
"Ми збираємо історії та артефакти, які можуть стати експонатами цієї виставки. Музей має велику колекцію спогадів та свідчень очевидців Голодомору, зокрема й мешканців Києва. Однак, у нас небагато саме речових матеріалів", — пояснює кураторка виставки Марина Богуш.
Наразі музей працює із фондовими колекціями київських музеїв. Але також закликає українців поділитись історіями та речами своїх родин тих, чиє минуле було пов'язане із Києвом та його околицями.
Це може бути будь-що — трудова книжка робітника "Ленкузні", вчительський портфель, квиток на потяг до Києва. Записник студента Інституту народної освіти, сережки, які не встигли виміняти на хліб і самі хлібні картки. Фотографії, партійний квиток члена КП(б)У, фото зі стадіону Балицького, миска, куплена на Євбазі чи самвидав, який читали у Біличах, на Мишоловці й на Воровського.
Головне — аби ці речі мали історію та стосувались 1932-1933 років.
Жива пам'ять про Голодомор дісталась нам у спадок від наших старших родичів. Коли їх не стає, слова часом забуваються, але пам'ять продовжує жити у речах, що лишаються. Збираючи ці речі, ми зберігаємо пам'ять про минуле, щоб передати її, щоб навчити нею наступні покоління, — відзначають в Музеї Голодомору.
Усі охочі можуть передати речі на експонування в Музей Голодомору. Виставка, присвячена Києву та його жителям орієнтовно триватиме рік — із листопада 2024 до листопада 2025.
Якщо ви не маєте бажання передати речі у фонди Музею назавжди, то після виставки їх вам обовʼязково повернуть.
"Разом із тим ми завжди закликаємо передавати артефакти, пов'язані із Голодомором, на постійне зберігання. Так історія вашої родини буде відома широкій аудиторії й пам'ять про ці події буде збережена для наступних поколінь. Адже з таких маленьких родинних історій, зібраних, збережених і розказаних на загал і складається наше спільне українське минуле", — говорить Марина Богуш.
Представниця Музею зазначає, пам'ятати нашу історію дуже важливо. Війна, яку країна-агресорка розвʼязала проти України, демонструє: непокараність совєтського союзу за злочин геноциду — Голодомору — дала його спадкоємиці росії можливість вчиняти сьогодні нові злочини проти українців.
"Сьогодні ми кричимо на весь світ про війну, яку несе росія на наші землі. Ми хочемо, аби світ про це не забув, ми й самі не пробачимо цього ніколи. Голодомор — історія про те, як злочинцю вдалось уникнути і засудження, і кари. Нам важливо не повторити цю помилку вдруге", — говорить Марина Богуш.
Ви можете принести речі до Музею особисто або відправити, до прикладу, Новою Поштою.
Аби розповісти історію, надіслати фото чи поставити запитання, пишіть на пошту m.bogush@holodomormuseum.org.ua із темою листа "КИЇВ".
У будь-якому випадку, сконтактуйте із кураторкою виставки Мариною Богуш та обговоріть всі деталі та формати взаємодії.
Нагадаємо, що восени минулого року міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу, яке розпочнеться з нового навчального року, тобто з вересня 2025.
Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше
В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше
Армія російської федерації завдала удару по Чернігівській області. В результаті ворожої атаки в області зафіксовані… Читати більше
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.