Про це йде мова у спільній заяві міністрів оборони країн-членів коаліції.
На цей момент Нідерланди, Велика Британія, Латвія, Нова Зеландія і Швеція зобов'язалися внести в загальний фонд загалом понад 45 млн євро, та очікують надходження додаткових внесків.
"Сьогодні, 10 липня, ми, члени Коаліції безпілотників, підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрямки діяльності Коаліції, структуру управління та механізми закупівель.
Цим меморандумом ми створюємо спільний фонд Коаліції дронів під керівництвом Великої Британії, який дасть змогу здійснювати спільні закупівлі для швидкого та ефективного доставлення дронів", зазначили у документі.
У заяві наголошують, що Коаліція дронів планує поставити в Україну 1 мільйон FPV-дронів. Водночас члени коаліції працюють над забезпеченням безпілотників інших типів, таких як:
Окрім того, працюватимуть і над протидією безпілотникам.
"У рамках коаліції дронів ми шукатимемо спільні ініціативи щодо закупівель, щоб використовувати та розширювати національні промислові потужності.
Ми, країни-учасниці Коаліції дронів, закликаємо виділити додаткове фінансування для досягнення цілей коаліції. Коаліція дронів залишається відкритою для приєднання інших союзників і партнерів", – заявили учасники коаліції.
Зауважимо, що Коаліція дронів націлена на забезпечення України безпілотниками, а також на пошук шляхів підтримки українських виробників для забезпечення Збройних сил України найбільш ефективними засобами.
Підкреслюють, що члени Коаліції дронів уже надали значну підтримку Україні, поставивши безпілотники.
Коаліція дронів
Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.
Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Станом на квітень 2024 року майже 500 мільйонів євро зібрала вже очолювана Латвією коаліція дронів на закупівлю безпілотників для України.
Також Латвія надає полігон для випробувань безпілотників промисловим і військовим підприємствам, щоб постійно вдосконалювати безпілотні технології.
До того ж Латвія упродовж липня передасть України понад 2500 безпілотників, загальною вартістю близько 4 млн євро. Поставки відбудуться у межах "коаліції дронів", яку очолює Латвія.
А Велика Британія оголосила галузевий конкурс на розробку і закупівлю FPV дронів, на який надійшло 265 заявок. Наразі ці заявки оцінюються, а перші контракти, як очікується, будуть підписані в серпні.
Наразі до Міжнародної коаліції безпілотників входять 14 країн – Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Франція, Швеція та Естонія.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.