Про це заявив міністр закордонних справ країни Тобіас Більстрьом в інтерв'ю "Голосу Америки".
Як зазначив очільник шведського відомства, Стокгольм раніше призупинив постачання літаків Києву через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто важко.
Адже мова йде не лише про те, щоб отримати літаки й підготувати пілотів, йдеться про впровадження двох складних систем, що одночасно робити було б занадто складно.
"Але це не означає, що Швеція не відкрита для продовження із винищувачами Gripens, якщо і коли програма F-16 буде завершена. Знову ж таки, це справа України, а не уряду Швеції", наголосив шведський міністр.
Більстрьом також вказав, що оскільки Швеція не могла продовжувати роботу з винищувачами Gripen через надання Україні F-16, Стокгольм вирішив надати Києву спеціалізовані літаки дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890.
"Це означатиме, що ми даємо щось, що Україна може використовувати у координації із повітряними винищувачами F-16. Це дасть Україні можливість краще проводити повітряні бої, спостереження і керування повітряними боями", – пояснив Більстрьом.
У міністра уточнили, чи Швеція все ще може бути відкритою для постачань Gripen у майбутньому, він відповів ствердно.
"Так, так. Це просто практичне питання… Я б сказав, що F-16, які зараз впроваджується в українські ВПС, забезпечать вам великі та важливі можливості.
Коли це буде реалізовано, тоді ми зможемо почати говорити про повітряні винищувачі Gripen… Але це рішення ухвалив український уряд, а не шведський", ще раз підкреслив Більстрьом.
Що відомо про передачу винищувачів Gripen Україні
Нагадаємо, у грудні минулого року головнокомандувач Збройних сил Швеції генерал Мікаель Бюден сказав, що питання передачі літаків Gripen Україні обговорюється як на політичному, так і на військовому операційному рівні.
Як відомо, Швеція входить до авіаційної коаліції, метою якої є надання Україні винищувачів. Раніше українські льотчики й наземний персонал мали можливість випробувати у Швеції літаки Gripen.
Та, оскільки Україна на цей час зосереджена на впровадженні літаків F-16, то країни-члени коаліції протиповітряної оборони закликали Швецію зачекати з постачанням Україні літаків-винищувачів JAS 39 Gripen.
Згодом Швеція заявила, що, можливо, передаватиме Україні свої винищувачі Gripen після того, як до України потраплять літаки F-16.
Наприкінці травня уряд Швеції дозволив українським пілотам пройти тренування на винищувачі JAS 39 Gripen. Вони матимуть змогу займатися на тренажерах і здійснювати пробні польоти.
Також шведський уряд запропонував Україні альтернативу: надати два літаки виявлення та спостереження, що є "важливим доповненням для коаліції F-16, оскільки це надає Україні можливості, яких їх бракує".
Повітряне судно Saab JAS 39 Gripen є багатоцільовим літаком четвертого покоління, який був розроблений з урахуванням універсальності. Формально він належить до класу винищувачів, але його задумували як багатоцільовий літак, що здатний виконувати різні завдання.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.