Закриття міських річок в колектори: петиція набрала необхідну кількість голосів

Необхідні шість тисяч голосів для розгляду набрала петиція проти закриття міських річок в колектори.

Про це інформує Рубрика, з посиланням на petition.kyivcity.gov.ua.

На сайті Київради її зареєстрували 8 липня. Петиція зібрала підписи за два дні.

У липні Київрада ухвалила за основу детальний план території (ДПТ) у межах бульвару Дружби Народів, вулиць Великої Васильківської, Євгена Коновальця, Володимиро-Либідської, Казимира Малевича, залізниці в Голосіївському районі Києва.

Зокрема, згідно з ДПТ річку Либідь планують загнати в колектор вздовж залізничних колій, а нагорі хочуть прокласти дорогу.

Автори петиції вимагають затвердити план, який передбачає вивільнення і розвиткок давніх річок Києва.

Автори петиції кажуть, що закриття річки у колектор призведе до екологічних проблем на прилеглих територіях та неконтрольованих підтоплень. Оскільки закриття в бетон ускладнить очистку стоків, асфальтування знизить водопроникність ґрунту, що сприятиме підтопленням та аваріям навколо.

Крім того, відкрита вода і рослинність біля неї допомагають місту боротись зі спекою, а бетон випромінює в рази більше тепла, що сприяє перегріванню міста.

Також відкриті та відновлені міські річки стають осередками комерції та бізнесу, що створює нові робочі місця і надходження до бюджету.

"В екосистемі річки Либідь вже утворені стабільні популяції різноманітних птахів, риб та рослин. Річка Либідь є частиною тисячолітньої історичної спадщини міста та його перших поселень. Закриття річки під землю суперечить культурним та історичним цінностям міста", – кажуть автори петиції.

Довідка

У липні активісти звернулися до Київської міської прокуратури через рішення Київради засипати річку Либідь та забудувати пам'ятки. Київрада під час засідання також передала під забудову чи знесення 6 обʼєктів. Зокрема, "Дворик з воронами" на вулиці Рейтарській, 9, де розташоване кафе "Каштан", передали у власність компанії Вагіфа Алієва.

Нагадаємо, навіщо відновлювати річки і чи це взагалі можливо? Пояснили у WWF-Україна.

Також WWF-Україна нагадує про важливість відновлення вільної течії річок.

Окрім того, у WWF-Україна розповіли що таке екологічний стік та як він дозволить збалансувати потреби у воді між людьми і екосистемою.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна закликає МАГАТЕ вжити радикальніших заходів проти росії через атаки на підстанції АЕС

Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Нову відзнаку “За штурм” запровадили для українських десантників

В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

На зелених принципах має базуватися відбудова України, – Гринчук

Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Defence Express: станом на початок року росія мала 521 міжконтинентальну балістичну ракету

Станом на початок 2024 року російська федерація мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

У столиці відбулося відкриття монумента Герою України Дмитру “Да Вінчі” Коцюбайлу

21 листопада, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Артилерія, бронетехніка та ППО: Німеччина передала чергову партію військової допомоги

Німеччина оголосила про передачу Україні нового масштабного пакета військової допомоги, який містить артилерійські установки, системи… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.