fbpx
Сьогодні
16:50 10 Лип 2024

В Україні ліквідували Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків

Фото: ОПУ

Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків (ІППДМ) нарешті ліквідували. Відтепер єдиним органом, уповноваженим надавати морякам кваліфікаційні документи, є Адміністрація судноплавства.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства Євгена Ігнатенка.

Як розповів посадовець, Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків (ІППДМ) багато років відігравала чи не останню роль в процесі "дипломування" моряків. Ця інституція не мала довіру серед спільноти, а її робота викликала багато невдоволення та скарг. Далі так тривати не могло.

Робота над припиненням діяльності Інспекції розпочалася у 2022 році, пройшовши зміни нормативно-правового регулювання, судові заборони, численні звернення в правоохоронні органи, та інші нюанси повʼязані з припиненням юридичної особи.і тепер добігла кінця.

"Ми дійшли до цієї мети всупереч протистоянням осіб, які були зацікавлені в роботі Інспекції та уповільнювали процес припинення всіма можливими способами.

Ми поставили "крапку" в можливості маніпулювати наявністю будь-якої іншої організації, до повноважень якої колись входило дипломування моряків", – додав Ігнатенко.

Нарешті процес ліквідації ІППДМ завершився – відповідні відомості про її припинення внесено до ЄДР.

"Відомості про припинення діяльності Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", – підкреслив чиновник.

Відтепер єдиним органом, уповноваженим дипломувати моряків, є Адміністрація судноплавства.

Варто зауважити, що у лютому минулого року в Україні розпочала роботу оновлена Державна кваліфікаційна комісія моряків. Перший сервісний центр відкрито в Києві, тут проходитимуть іспити на підтвердження/подовження кваліфікації та видача документів за спрощеною процедурою.

Зазначали, що нові члени ДККМ є частиною команди Адміністрації судноплавства, тому ніхто не зможе вплинути на рішення за результатами проходження моряком іспиту. Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний CES 6.0.

"Реформа передбачає повний перехід від старої системи з непрозорими та забюрократизованими процедурами видачі кваліфікаційних документів моряків до міжнародних стандартів у дипломуванні.

Далі – максимальна автоматизація процесів та цифровізація послуг для моряків, що дозволить ліквідувати корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактора", – пояснили в міністерстві.

Нагадаємо, що від початку роботи послуги надання кваліфікаційних документів для моряків на порталі "Дія", сервісом скористались понад 10 тисяч моряків командного складу, для них виготовили понад 11 300 кваліфікаційних документів.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: