fbpx
Сьогодні
16:44 10 Лип 2024

Уряд ухвалив постанову щодо зменшення паперового навантаження на ТЦК: у чому рішення

Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо зменшення паперового навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки й централізованого друку повісток.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони України.

У чому проблема?

Як зазначили у відомстві, раніше операторам ТЦК доводилося вручну виписувати повістки, що займало багато часу та ресурсів.

Яке рішення?

Міністерство оборони та Генеральний штаб ініціювали зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період.

Як наголосили у відомстві, постанова, ухвалена урядом, значно зменшить паперове навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) та централізує процес друку повісток.

Як це працює?

У Міноборони зауважили, що відтепер ТЦК зможуть формувати повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що суттєво спрощує та прискорює процедуру.

"Тепер цей процес стає централізованим: повістки можна сформувати та роздрукувати за допомогою реєстру Оберіг. Також оператори ТЦК зможуть підписувати повістки за допомогою кваліфікованого електронного підпису", пояснили у міністерстві.

Ці нововведення дозволять:

  • зменшити паперове навантаження на ТЦК,
  • оптимізувати процеси військового обліку, підвищивши їхню ефективність.

Варто зазначити, що спосіб оповіщення військовозобовʼязаних не змінився – повістки й надалі будуть вручатися особисто або надсилатися засобами пошти.

Проте в Україні не планують запроваджувати електронні повістки й законом не передбачаються електронні скерування на військово-лікарську комісію.

Що відомо про методи вручення повісток після прийняття нового закону про мобілізацію

Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.

Окрім того, роботодавці, відповідно до постанови Кабінету міністрів, можуть видавати повістки  військовозобов'язаним.

Також з 18 липня повістки до ТЦК почнуть надсилати поштою через 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію.

До того ж відтепер в Україні представники територіальних центрів комплектування мають право вручати повістки резервістам та військовозобов'язаним цілодобово.

Нагадаємо, що 18 червня у застосунку Резерв+ запустили важливе оновлення, там з'явився QR-код: він означає, що електронний військово-обліковий документ отримав таку ж юридичну силу, як і паперовий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: