Українські полярники зафільмували унікальний спосіб полювання китів за допомогою "бульбашкової сітки"
Українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" зафіксували унікальний спосіб полювання горбатих китів, який вони використовують для загону здобичі в пастку за допомогою "бульбашкової сітки".
Як наголошують дослідники, цей метод передається в групах і не є вродженою навичкою, що робить його ще більш захопливим.
"Цей процес досить складний, передбачає постійну комунікацію та синхронізацію учасників й засвідчує високий соціальний інтелект горбанів", зауважують науковці.
Як відбувається процес полювання:
- зазвичай бере участь у цьому група китів – від кількох і аж до двох десятків особин;
- Лідер групи першим видуває бульбашки, закручуючи їх у спіраль навколо здобичі;
- Інші кити утримують їжу в пастці, підштовхуючи її до поверхні.
- Після звукового сигналу всі кити з відкритими ротами пливуть наверх крізь центр спіралі, захоплюючи здобич. Горбані також допомагають собі довгими грудними плавцями, спрямовуючи ними "поживу" до рота.
"Цікаво, що попри великий рот проковтнути кити можуть обмежену кількість їжі, оскільки мають вузьку горлянку. Максимально вона розтягується лише до розміру кавуна", зауважили вчені.
Зі слів дослідників, уперше бульбашкове полювання китів було задокументовано 1929 року. Воно дозволяє за короткий час поживитися якомога більшій кількості тварин.
"В Антарктиці досить часто можна спостерігати бульбашкові сітки, адже горбані загалом припливають в тутешні холодні води, щоб наїстися та накопичити жир. У сезон живлення вони можуть полювати понад 20 годин на добу.До китових спіралей в океані нерідко злітаються птахи. На відео якраз можна побачити домініканських мартинів, які й собі намагаються вихопити здобич після полювання горбанів", розповіли полярники.