У Київській області на місці загибелі фоторепортера Левіна встановили пам’ятну табличку

У день народження фотографа-документаліста Макса Левіна, 7 липня, на місці його загибелі в лісі між Гутою Межигірською та Мощуном Київської області встановили меморіальну табличку.

Про це повідомили в громадській організації "Фонд Памʼяті Макса Левіна".

Ініціаторами встановлення таблички виступили друзі та колеги Макса, які створили громадську організацію "Фонд Пам'яті Макса Левіна".

Колеги-журналісти вважають, що питання меморіалізації загиблих від російсько-української війни має обговорюватись у суспільстві.

Фото: ГО "Фонд памʼяті Макса Левіна"

"Якщо у кожному місці ставити меморіальні таблички, це може виглядати неприродньо. Це має бути пам'ятний камінь, на якому вибиті роки життя", – додав фотограф Олександр Ратушняк.

Фото: ГО "Фонд памʼяті Макса Левіна"

Як повідомили друзі та колега фоторепортера Маркіян Лисейко, встановлення таблички було важливим жестом пам'яті. На табличці розміщено QR-код, який веде на сторінку з біографією фотографа.

"Тут – це останнє, що Макс бачив, що відчував. Цей ліс – він, у принципі, не змінився, тільки тепліше стало", зауважив Лисейко.

Що відомо про загибель журналіста Левіна

Нагадаємо, Макс Левін та його друг, фотограф і військовий Олексій Чернишев, загинули 13 березня 2022 року від рук російських військових. Їх вбивство розслідується як воєнний злочин.

Як повідомляла Рубрика, зв'язок із Левіним обірвався 13 березня.

На власному авто він поїхав фотографувати бойові дії. За словами друга, залишив машину біля села Гута Межигірська, що у Вишгородському районі Київщини, та пішов у бік села Мощун.

Фото: ГО "Фонд памʼяті Макса Левіна"

З телефону журналіста надійшло повідомлення об 11:23, після чого він більше не виходив на зв'язок і не з'являвся в мережі.

2 квітня стало відомо, що Максима Левіна, який працював на війні для hromadske, знайшли загиблим. Він загинув через 2 постріли зі стрілецької зброї. Його тіло знайшла поліція 1 квітня після тривалих пошуків.

Документальні роботи Левіна були присвячені війні в Україні.

Макс Левін народився 7 липня 1981 року на Київщині. З 15 років мріяв стати фотографом і після навчання в КПІ працював фотожурналістом. Він співпрацював з багатьма українськими та міжнародними виданнями, зокрема LB.ua, Reuters, BBC, Associated Press, Hromadske та іншими.

Разом з Маркіяном Лисейком у 2014 році він заснував проект AFTER ILOVAISK, який розповідав про події серпня 2014 року. Окрім журналістської діяльності, Макс також створював фото- та відеопроєкти для гуманітарних організацій, таких як ВООЗ, ООН, UNICEF та ОБСЄ.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві на фасаді МЗС встановили мініскульптуру “Щедрик” 

У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні радари TruCAM почали функціонувати на півсотні нових ділянок автодоріг

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Рішення для перемоги: запорізькі волонтери вже третій рік роблять для військових свічки

На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Лубінець: працюємо над тим, щоб рф виключили з усіх міжнародних інституцій із прав людини

Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

У Польщі понад тисячу заяв подали на вступ до Українського легіону, – Бондар

Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Поліція відреагувала на відео, на якому псевдовійськові-жебраки просять гроші біля торгового центру Києва

Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.