Про це повідомили на сайті Європейської винахідницької премії.
"За допомогою Releaf Paper, стартапу, заснованого на шкільному науковому проєкті, Валентин Фречка удосконалює процес, який використовує целюлозу з опалого листа для виробництва.
Листя, отримані з міських парків, скверів, зелених зон та інших міських територій, фактично спалюють або компостують (що створює витрати для міста), а якщо їх не зібрати чи спалити, викидають вуглекислий газ.
Технологія є високоефективною, виробляючи одну тонну целюлози з 2,3 тонни опалого листя, що дорівнює 17 деревам традиційними методами", зазначили у повідомленні.
Як повідомляють, 23-річний український розробник Валентин Фречка посів друге місце у номінації "Премія молодих винахідників" за розробку методу перетворення опалого листя на екологічно чистий папір, що значно зменшує потребу в вирубці дерев під час виробництва паперу.
Закарпатець також отримав приз у розмірі 10 000 євро.
Разом із Валентином Фречкою премії в цій галузі також отримали:
Що відомо про винахідника
Валентин Фречка — технологічний розробник та співзасновник компанії "Releaf PAPER & BAGS". Народився у селі Сокирниця Хустської громади.
У червні 2018 року Валентин Фречка здобув золото на Міжнародній олімпіаді геніїв у США. В олімпіаді взяли участь 1300 школярів з різних країн. Одна з тем змагання — "Вирішення екологічних проблем". Валентин вигадав як робити папір з опалого сухого листя.
У 2020 році на Житомирщині виготовили волокно з опалого листя для чергової партії – півтори тонни промислового паперу. Розробником технології виготовлення паперу з падолисту є Валентин Фречка.
З його слів, ця ідея з'явилася у нього в одинадцятому класі, коли він працював над науково-дослідницькою роботою для конкурсу-захисту малої академії наук. Згодом Валентин Фречка отримав патент і його розробкою зацікавилися на Житомирському картонному комбінаті.
Після російського вторгнення в Україну в 2022 році Фречка переїхав до Франції та разом зі своїм партнером продовжив розбудову компанії. Releaf Paper вже залучила великих клієнтів, як L'Oréal, Chanel і Samsung, задовольняючи попит на екологічну упаковку, що зростає.
З огляду на те, що світовий ринок крафт-паперу очікується на рівні 16,95 млрд євро до 2030 року, відкриття пілотного заводу Releaf Paper у 2024 році та планує налагодити виробництво по всій Європі, компанія виконує місію трансформації пакувальної галузі.
Європейський Союз передав Україні обіцяний мільйон боєприпасів. Також ЄС підготує ще декілька десятків тисяч українських… Читати більше
Чи ви добре знаєте історію своєї родини та своє етнічне коріння? Головні герої відеоподкасту “Вродило”… Читати більше
Міністерство аграрної політики та продовольства запускає новий сервіс "еРослинництво", який має забезпечити простежуваність у сфері… Читати більше
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні бити по території рф… Читати більше
Відеопроєкт «Онлайн-освіта Донеччини», створений за підтримки USAID DG East, розповідає про щоденні подвиги та складнощі,… Читати більше
Лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк відмовився від міжнародної премії імені Магнітського, якою нагороджують за боротьбу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.