fbpx
Сьогодні
15:44 10 Лип 2024

Прем’єр-міністр Угорщини вважає, що диктатор рф та лідер Китаю вірять у мирні переговори з Україною до кінця року, - ЗМІ

Фото: BBC

Під час своїх зустрічей із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном російський та китайський лідери володимир путін та Сі Цзіньпін припустили можливість до кінця цього року переговорів між росією та Україною.

Про це пише видання El Pais, яке має в розпорядженні листи Орбана до очільників ЄС та країн-членів, у яких він описав результати своїх візитів до Києва, москви та Пекіна, передає Рубрика.

На думку угорського прем'єра, Європа повинна "запустити" мирну ініціативу, не чекаючи на лідерство Сполучених Штатів, адже там зараз тривають передвиборчі перегони.

Орбан також описав про розмову із Сі Цзіньпінем, під час якої він розповів йому про можливі сценарії розвитку конфлікту після листопадових президентських виборів у США. Угорський прем'єр вважає, що новообраний американський президент "зіткнеться з тиском, який вимагатиме швидкого досягнення політичного результату ще до вступу на посаду".

"Припинення вогню, що передує мирним переговорам, а також швидкі та інтенсивні мирні переговори можуть бути в інтересах нової адміністрації", — сказав він китайському лідеру. Той, однак, ніяк не прокоментував такий сценарій.

Водночас під час зустрічі з путіним Орбан обговорив із ним пропозиції з мирного врегулювання війни. російський лідер вважає "актуальною" пропозицію, яку обговорювали під час переговорів у Туреччині у 2022 році. Крім того, путін стверджував, що українські втрати на місяць становлять від 40 до 50 тисяч людей, і тому його "здивувала" відмова українського президента Володимира Зеленського від тимчасового припинення вогню.

Після своїх візитів Орбан заявив, що "зараз є більше шансів, що всі можливі пропозиції щодо припинення вогню та дорожня карта мирних переговорів будуть сприйняті позитивно", попри те, що, за його словами, наступні місяці на фронті російсько-української війни будуть "драматичнішими, ніж будь-коли".

Що відомо про "миротворчу місію" Орбана

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його "зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори".

Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем'єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.

Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на "мирні переговори", але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.

Після візиту до України та рф Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про "швидке припинення вогню та політичне врегулювання" російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.

Рубрика:
Політика Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: