Нова безпекова угода: Україна та Люксембург співпрацюватимуть у сфері оборони та розвідки
Двосторонню угоду про гарантії безпеки уклали Україна та Люксембург, яка передбачає механізм співробітництва в разі збройного нападу, а також співпрацю країн у сфері оборони та розвідки.
Про це йде мова в тексті угоди, яку опублікував Офіс президента.
Як пояснюють, згідно з документом, Люксембург:
- підтримуватиме Україну у впровадженні реформ на шляху до майбутнього членства в НАТО,
- продовжить надавати військову підтримку у сухопутній, повітряній та кіберелектромагнітній сферах.
Водночас сторони домовилися, що військову підтримку від Люксембургу використовуватимуть лише відповідно до міжнародного права та міжнародного гуманітарного права.
Попри те, що Люксембург узяв на себе провідну роль в IT-коаліції, а також робить внесок у коаліцію ППО та артилерії для допомоги Україні, країна визначила, що може розширити свою участь і в інших коаліціях.
Окрім того, в угоді визначено, що в разі майбутнього збройного нападу на Україну сторони протягом 24 годин проведуть консультації щодо потреб України в самообороні.
За цих обставин Люксембург надасть Україні військову та економічну підтримку, а також виступатиме за накладення санкцій на агресора.
Що відомо про Гарантії безпеки
Україна підписала вже 21 безпекову угоду із союзниками, зокрема з ЄС та США, зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Згідно з цими угодами, в наступні 4 роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно.
До числа партнерів, готових надати підтримку в разі агресії, крім США, долучилися Велика Британія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Польща.
Однією з останніх, хто підписав Угоду є Польща. 8 липня Київ та Варшава підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки.
Саме у ній уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх документів передбачається можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
Також вперше створять "Український легіон", який буде готувати особовий склад Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До нього зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.