fbpx
Сьогодні
Фото, відео 17:32 10 Лип 2024

Нова безпекова угода: Україна та Люксембург співпрацюватимуть у сфері оборони та розвідки

English version here

Президент ВолодимирЗеленський у Вашингтоні разом із Прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом підписали безпекову угоду. Фото: Скриншот з відео / Телеграм / Zelenskiy / Official

Двосторонню угоду про гарантії безпеки уклали Україна та Люксембург, яка передбачає механізм співробітництва в разі збройного нападу, а також співпрацю країн у сфері оборони та розвідки.

Про це йде мова в тексті угоди, яку опублікував Офіс президента.

Як пояснюють, згідно з документом, Люксембург:

  • підтримуватиме Україну у впровадженні реформ на шляху до майбутнього членства в НАТО,
  • продовжить надавати військову підтримку у сухопутній, повітряній та кіберелектромагнітній сферах.
Президент Зеленський у Вашингтоні разом із Прем'єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом

Президент ВолодимирЗеленський у Вашингтоні разом із Прем'єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом підписали безпекову угоду. Фото: Скриншот з відео / Телеграм / Zelenskiy / Official

Водночас сторони домовилися, що військову підтримку від Люксембургу використовуватимуть лише відповідно до міжнародного права та міжнародного гуманітарного права.

Попри те, що Люксембург узяв на себе провідну роль в IT-коаліції, а також робить внесок у коаліцію ППО та артилерії для допомоги Україні, країна визначила, що може розширити свою участь і в інших коаліціях.

Президент Зеленський у Вашингтоні разом із Прем'єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом

Фото: Скриншот з відео / Телеграм / Zelenskiy / Official

Окрім того, в угоді визначено, що в разі майбутнього збройного нападу на Україну сторони протягом 24 годин проведуть консультації щодо потреб України в самообороні.

За цих обставин Люксембург надасть Україні військову та економічну підтримку, а також виступатиме за накладення санкцій на агресора.

Що відомо про Гарантії безпеки

Україна підписала вже 21 безпекову угоду із союзниками, зокрема з ЄС та США, зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Згідно з цими угодами, в наступні 4 роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно.

До числа партнерів, готових надати підтримку в разі агресії, крім США, долучилися Велика Британія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Ісландія та Польща.

Однією з останніх, хто підписав Угоду є Польща. 8 липня Київ та Варшава підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки.

Саме у ній уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх документів передбачається можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.

Також вперше створять "Український легіон", який буде готувати особовий склад Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До нього зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: