Допомога Україні: НАТО та індо-тихоокеанські партнери запустять нові проєкти
НАТО та його індо-тихоокеанські партнери Японія, Австралія, Нова Зеландія та Південна Корея запустять чотири нові спільні проєкти, пов'язані з допомогою Україні, штучним інтелектом, кібербезпекою та протидією дезінформації.
Про це заявив радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван на Форумі оборонної промисловості у Вашингтоні, що відбувся перед початком 75-го саміту НАТО, передає Рубрика із посиланням на Білий дім.
У своєму виступі Салліван підкреслив, що зв'язки між Сполученими Штатами, Європою та Індо-Тихоокеанським регіоном ніколи не були такими важливими чи інтегрованими, як зараз.
"Те, що відбувається в Європі, впливає на Індо-Тихоокеанський регіон, а те, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні, впливає на Європу. Ми бачимо це щодня", – сказав він.
За словами представника Білого дому, це стосується, зокрема, передачі Північною Кореєю росії балістичних ракет, якими вона вбиває мирних жителів в Україні, а також торгівлі Китаю з Росією товарами подвійного призначення, що включають мікроелектроніку і технології, які використовуються росіянами для виробництва крилатих ракет.
"Ми щодня працюємо над зміцненням наших партнерств, включаючи запрошення індо-тихоокеанських країн взяти участь у цьому саміті НАТО. Та ми збираємося йти ще далі і найближчими днями країни Альянсу й наші індо-тихоокеанські партнери запустять чотири нові спільні проєкти щодо України, штучного інтелекту, кібербезпеки та протидії дезінформації", – заявив Салліван.
Не вдаючись у подробиці ініціатив, він сказав, що кожна з них буде відрізнятись одна від одної, але всі вони матимуть ту саму головну мету: використати унікальні переваги високорозвинених демократій для вирішення спільних глобальних проблем.
Нагадаємо, у Вашингтоні відбувається ювілейний саміт НАТО на рівні глав держав. Українську делегацію очолює Президент Володимир Зеленський.
Як повідомлялось, лідери США, Нідерландів, Німеччини, Італії й Румунії оголосили у вівторок про передачу Україні вже зараз пʼяти стратегічних систем протиповітряної оборони Patriot та SAMP-T, а також десятків тактичних систем ППО – у найближчому майбутньому.
Президент Володимир Зеленський виступаючи у Вашингтоні пояснив, скільки Україні потрібно винищувачів F-16 та вказав на нюанс із Patriot, наголосивши, що їх все одно недостатньо. Він також закликав США зняти обмеження щодо ударів по військових об'єктах на території рф.