fbpx
Сьогодні
Фото 21:36 09 Лип 2024

У Рівному перші в Україні роботизовані тренажери допомагають ветеранам знову ходити: у чому рішення

English version here

Фото: "Район in ua"

В обласному госпіталі ветеранів війни міста Рівне встановили перші в Україні роботизовані тренажери, які допомагають пораненим бійцям заново вчитися ходити та рухати руками. Це інноваційне обладнання стало важливою подією для української медицини.

Про це повідомляє "Район in ua", пише Рубрика.

У чому проблема?

Під час жорстких боїв українські бійці отримують важкі поранення, через які воїни після лікування та операцій потребують і реабілітаційних заходів.

Окрім того, повномасштабна війна завдає шкоди й мирному населенню, яке також потребує відновлення під наглядом професійних реабілітологів.

Яке рішення?

До початку російсько-української війни, тобто 2014 року, лікування та реабілітацію тут проходили учасники Другої світової та Афганської воєн. Нині ж більшість пацієнтів – ті, хто боронив Україну від російських окупантів.

Загалом медичний заклад розрахований на 240 ліжок. Щороку курс реабілітації та лікування тут проходять понад п'ять тисяч ветеранів. Наразі ж 100 ліжок відведені для пацієнтів Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми.

 

Як це працює?

Клеванський госпіталь, як його називають у народі, одним із перших взявся за лікування та реабілітацію пацієнтів із черепно-мозковими та спінальними травмами, які мали значні пошкодження мозку та великі кісткові дефекти. На сьогодні така терапія вже має чимало позитивних результатів. 

Рівне реабілітація

Фото: "Район in ua"

Нещодавно тут встановили досі небачені в Україні роботизовані тренажери, один із яких вчитиме ветеранів ходити заново.

На його покупку з державного бюджету виділили близько 20 мільйонів гривень. Таке обладнання для українських медичних закладів закупили вперше. 

Рівне реабілітація

Фото: "Район in ua"

Які функції мають тренажери:

  • Система відновлення ходьби – це робот, що закріплює пацієнта від попереку до п'ят, аналізує можливості руху ніг і запускає програму реабілітації. Програма контролює, що пацієнт робить. Якщо людина робить певні самовільні рухи, система одразу спрацьовує і зупиняється. Програма відновлення рухів рук: прилад фіксує кінцівку, і пацієнт розробляє руку, виконуючи завдання у вигляді гри на моніторі.
  • Вертикалізатор – це робот, який фіксує пацієнта у вертикальному положенні, імітуючи ходьбу на моніторі. Програма може задавати як пасивну ходьбу, так і ходіння з перешкодами. Амплітуда руху не велика, проте пацієнт бачить, що він це може зробити. 
Рівне реабілітація

Фото: "Район in ua"

Рівне реабілітація

Фото: "Район in ua"

Ці роботи відкривають нові можливості для реабілітації українських ветеранів, дозволяючи їм відновити рухові навички та покращити якість життя.

Обладнання ретельно аналізує стан пацієнта, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного. Це не просто медичні прилади, а справжні помічники, які допомагають повернути віру в себе і свої можливості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: