Цьогорічний червень став найспекотнішим за всю історію спостережень
Європейський центр з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service (C3S) повідомив, що цьогорічний червень став найспекотнішим за всю історію спостережень.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Reuters.
За даними відомства, кожен місяць, починаючи із червня 2023 року, тобто 13 місяців поспіль, вважався найспекотнішим на планеті із початку ведення записів порівняно із відповідним місяцем попередніх років.
Дані C3S сягають 1940-го року, і вчені порівняли їх з іншими даними, щоб підтвердити, що минулий місяць був найспекотнішим червнем з доіндустріального періоду 1850-1900 років. Основною причиною зміни клімату є викиди парникових газів від спалювання викопного палива, йдеться у матерілі.
За 12 місяців поспіль, від червня 2023-го, середня температура у світі була найвищою за весь час спостережень, на 1,64 градуси за Цельсієм вище, ніж доіндустріальний показник, зазначили у C3S.
Останні дані свідчать, що 2024 рік може стати найспекотнішим з початку ведення записів після антропогенної зміни клімату та погодного явища Ель-Ніньо, які цьогоріч наблизили температуру до рекордно високих показників.
Варто зазначити, що цьогорічний травень став найтеплішим за всю історію спостережень.
Раніше Рубрика повідомляла, що з 1 до 7 липня, Україна стала однією з найспекотніших країн у Європі. Температуру в Україні можна буде порівняти із Середземноморськими країнами — спека сягатиме до +37°.
Як захиститися від спеки: що взяти на вулицю, щоб запобігти сонячному та тепловому ударах. "Рубрика" розповідає, як підготуватися до виходу у спеку так, аби не знепритомніти.