Діти підтримують ЗСУ іграшковими ведмедиками: для чого це рішення
Розповідає "Рубрика".
У чому проблема?
Реагуючи на запити ЗСУ, волонтери закуповують багато спорядження, яке допомагає захисникам нищити загарбників. Але військові потребують також і емоційної підтримки та допомоги. Розуміння, що їм є кого захищати, що в тилу їх підтримують та чекають, мотивує наших воїнів та допомагає їм ефективніше боротися з ворогом.
Яке рішення?
Весною 2024 року в Україні запустили ініціативу психологічної підтримки військових "Ведмеже військо". Суть ініціативи проста: діти збирають та відправляють на фронт маленьких мʼяких ведмедиків разом із солодощами та листами підтримки.
Як це працює?
Ініціативу "Ведмеже військо — відправ ведмежа на фронт!" започатковала дитяча психологиня Марина Авторгова. З самого початку в її реалізації беруть участь небайдужі — цивільні та військові психологи, БФ "Місія добра України", керівники та педагоги шкіл та інших дитячих установ, де в рамках проєкту проходили збори мʼяких іграшок. І, звичайно, — діти та їхні батьки, які допомагають малюкам зібрати на фронт "Ведмеже військо".
"У кожної дитини є іграшки, серед них і маленькі ведмедики, які просто лежать вдома. Вони можуть стати ресурсом психологічної підтримки для військових, які знаходяться в умовах постійного стресу та виснаження. Дитина, яка хоче підтримати військових збирає «на фронт» свого маленького ведмедика і разом з ним передає захиснику підтримуючого листа і смаколики", — пояснює суть проєкту його авторка Марина Авторгова.
Психологиня акцентує: це не та ситуація, коли люди витрачають гроші, купляючи нові іграшки для проєкту, а військові говорять: "Хай би дрони краще купляли".
"Ні, це мають бути не нові ведмедики, а іграшки з життя українських дітей. Ведмедики з історіями, наповнені дитячими обіймами, любов'ю та дитячою енергетикою! Разом з ведмедями на фронт їде дитяча сила, віра, надія, любов, творчість", — каже ініціаторка проєкту.
Як доєднатися до проєкту?
- Ведмедик для "Ведмежого війська" має бути такого розміру, аби він міг поміститися в долоню військовому, в кишеню чи в рюкзак, не займаючи зайвого місця (5-10, максимум — 15 см).
- Мова не йде про найулюбленішу іграшку, яку може бути травматично віддати, а лише про ту, яку дитина може обрати і запропонувати у подарунок військовому сама.
- Також разом з ведмедиком можна передати солодощі, які любить дитина. (Важливо — солодощі мають бути у вакуумних упаковках — це вимоги Нової пошти).
- Також до пакунку слід покласти листа для військового зі словами підтримки або малюнки.
Передати ведмедиків з солодощами можна двома способами:
- Принести ведмедиків особисто в кабінет Teddy Bear Therapy. Він знаходиться за адресою: м.Київ, провулок Павла Лі 2-а, ЖК " Скайленд". Треба зателефонувати у хвіртку, а охоронцю сказати таємний пароль: "Ведмеже військо". Охоронець скаже, як пройти до коробки для збору.
- Або ж відправити іграшки Марині Авторговій Новою поштою. Контактні дані для спілкування щодо відправки та співпраці щодо проєкту загалом:
- [email protected] — пошта
- t.me/Maryna_Avtorhova — телеграм.
А це точно працює?
За два с половиною місяці на фронт відправили понад 300 маленьких ведмедиків. Марина Авторгова зазначає, серед дітей, буває, навіть чує такі розмови: "А ти вже відправив свого ведмедя на фронт?". Для дітей дуже важливо відчувати себе долученими до такої важливої справи, як захист своєї країни.
"Ми бачимо, що дітям важливо показати захисникам повагу, вдячність та підтримку. Це відчувається в упаковці ведмедиків — діти їх прикрашають національними стрічками, сердечками. Ця ініціатива підтримує єдність військових та цивільних, єдність різних поколінь, які так потрібні одне одному!" — говорить дитяча психологиня.
Так, один із пакунків з ведмедиками відправився у Часів Яр. Кожен ведмедик знайшов свого нового хазяїна.
"Військові дуже зраділи ведмедикам з листами, солодощам. Це приємне здивування, яке вони давно не відчували (бо з «сюрпризами» на фронті зазвичай складно). Вони з задоволенням вибирали ведмедиків, сміялися, читали листівки, і на їх обличчях з'являлася усмішка, і це найкраща нагорода для всіх нас!" — ділиться Марина Авторгова.
Військова психологиня 18 Слов'янської бригади Ненашева Яна, яка також долучилася до ініціативи, розповідає: крихітні ведмедики супроводжують військових. Після першої посилки з ведмедиками у бригаді попросили пришивати до них міцні мотузочки. Військові почали вішати ведмедиків на броніжилети, рюкзаки, як амулети захисту та підтримки. Дитячі ведмедики разом із захисниками в машинах, бліндажах, госпіталях. Військові кажуть, що ведмедики додають їм сил та стійкості, бо дивлячись на них, мають чітке розуміння, що "за їхніми спинами діти", яких вони захищають від ворога.
"Коли немає сил, коли здається, що це «пекло» не скінчиться ніколи, ми бачимо очі малих (фото дітей з ведмедиками нам передають цивільні психологині). Ми дивимося на цих крихітних ведмедиків, янголяток, які віддають нам наші українські діти, і в нас піднімається така лють, що ми готові «голими руками» гнати цю погань з нашої землі! І наша віра кріпне, Україна переможе! Обов'язково переможе!" — передає слова захисників військова психологиня Яна Ненашева.
Проєкт "Ведмеже військо" триватиме до закінчення війни, до перемоги.
Ще більше корисних рішень!
У відповідь на ініціативу цивільних психологів "Ведмеже військо — відправ ведмежа на фронт!" військові Слов'янської 18 бригади подарували дітлахам свій прапор, а психологіня Яна Ненашева — великого ведмедя, якого назвали Мар'ян. Зараз прапор та "бойовий ведмідь" Мар'ян мандрують дитячими закладами України.
Нагадаємо, раніше Рубрика розповідала, що українські психологи запрошують долучитися до всеукраїнського проєкту "Ведмежатко в вишиванці".