Рішення для перемоги: морська піхота отримала п’ять командних пунктів управління безпілотниками
У межах спільного проєкту фонду "Повернись живим" та групи компаній VIDI під назвою "Драйв розвідки" морським піхотинцям передали п'ять мобільних командних пунктів управління безпілотними літальними апаратами.
Про це повідомила пресслужба фонду, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як зазначили організатори, українські морпіхи – вістря списа у боротьбі за нашу свободу. Тому їм теж потрібна наша допомога.
"Хлопцям необхідні "очі", щоб бачити ворога, "мозок", щоб аналізувати його дії, і "руки", щоб завдавати йому нищівних ударів. Саме тому ми у співпраці з Фондом компетентної допомоги армії "Повернись живим" запустили спільний проєкт "Драйв розвідки"", зауважили у компанії.
Волонтери поставили собі за мету – зібрати 15 млн грн на 5 мобільних командних пунктів управління безпілотними літальними апаратами (БпЛА) для морської піхоти.
Зараз українські морпіхи потребують цих мобільних пунктів як ніколи. Запитів на них чимало, але серійно їх ніхто не випускає.
Яке рішення?
І ось морські піхотинці вже отримали п'ять мобільних командних пунктів управління безпілотними літальними апаратами.
Їх передали в межах спільного проєкту фонду "Повернись живим" та групи компаній VIDI під назвою "Драйв розвідки".
Як це працює?
"У квітні ми завершили збір на проєкт "Драйв розвідки", в межах якого вдалося акумулювати 15 255 720 грн, з яких 3 900 000 грн — внесок групи компаній VIDI", – розповіли у "Повернись живим".
Командні пункти управління БПЛА отримали:
- 35 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського;
- 36 окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського;
- 37 окрема бригада морської піхоти;
- 38 окрема бригада морської піхоти;
- 140 окремий розвідувальний батальйон.
Пункти управління з робочими місцями для пілотів БПЛА спроєктували фахівці благодійного фонду на базі прохідних мікроавтобусів з урахуванням бойового досвіду та побажань самих морпіхів.
Автомобілі були переобладнані та укомплектовані найнеобхіднішим, щоб забезпечити екіпажам мобільність у пересуванні та комфорт при виконанні бойових задач.
"Мобільні пункти управління БпЛА мають акумулятори для безперебійної роботи, кондиціонер, тобто дають можливість працювати за будь-якої погоди взимку та влітку.
Такі автівки допомагають нам швидко змінювати позиції, райони розвідки, пересуватися вздовж усієї лінії зіткнення", — каже аеророзвідник 35-ї окремої бригади морської піхоти на позивний "Єнот".
Машини підвищать мобільність, безпеку та зручність роботи екіпажів, які шукають ворожі цілі й коригують вогонь по них. Також розширять вибір точок, з яких зможуть працювати військові.
У "Повернись живим" зазначили, що ці пункти управління підходять для роботи з будь-якими розвідувальними БПЛА, зокрема, SHARK, "Лелека-100", "Фурія", "Валькірія", FlyEye, ACS-3 тощо.
Мобільні командні пункти – це не просто фургони, а справжні бойові машини, які забезпечують:
- Комфорт та безпеку екіпажів. Оператори БПЛА працюють по 8-15 годин на день, і їм потрібні зручні умови для роботи, незалежно від погоди.
- Мобільність. Командні пункти дозволяють швидко переміщатися на нові позиції, що дає тактичну перевагу.
- Ефективність. Завдяки мобільним пунктам управління можна краще координувати дії розвідувальних БПЛА й отримувати більше корисної інформації.
- Універсальність. Підходять під будь-який розвідувальний БПЛА.
Збір коштів від небайдужих у межах проєкту "Драйв розвідки" розпочався 22 лютого цього року.
Нагадаємо, що у Харківській області Сили ППО отримали командний пункт тактичної групи протиповітряної оборони "Кречет".
Також у Чехії компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR" та ударних "Булава".