fbpx
Сьогодні
19:58 06 Лип 2024

У Києві електроенергію для міста планують виробляти з твердих побутових відходів: у чому рішення

Електроенергію для потреб столиці планують виробляти з твердих побутових відходів

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, пише Рубрика.

У чому проблема?

За два роки повномасштабного вторгнення окупаційні війська неодноразово атакували об'єкти енергетичної інфраструктури Києва. До того ж у зв'язку з посиленням ворожих атак з боку рф, в Україні, зокрема й у столиці, відновили віялові відключення електрики.

Для того, щоб забезпечити українців світлом, вдаються до різних альтернатив.

Яке рішення?

Так, електроенергію для потреб столиці планують виробляти з твердих побутових відходів.

"Сьогодні в умовах тотального енергетичного дефіциту ми зобов'язані використовувати всі ресурси для виробництва енергії", наголосили у міськраді.

Як це працює?

Київ прийняв доктрину енергетичної стійкості "Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації", яка передбачає децентралізацію виробництва енергії й використання інших видів палива: водню, сонячної енергії, відходів.

Як наголосив посадовець, щороку в місті утворюється понад мільйон тонн твердих побутових відходів, у складі яких є висококалораційні фракції (SRF/RDF). Часта фракції може сягати 40%.

За його словами, міська влада планує застосовувати лише сучасні раціональні підходи до перероблювання, які передбачають сортування, де кожна фракція відходів має використовуватись за призначенням:

  • або для перероблювання й повторного використання,
  • або для виробництва тепла й електроенергії. 

У міськраді розповіли, що на першому етапі будуть сортувати скло й пластик, які можна переробити.

Далі на сортувальних станціях відділятимуть органічні відходи й франкцію, яку можна використати як паливо.

А вже на полігон потраплятиме "лише незначна" частина відходів, так звана інертна фракція, яка непридатна для перероблення.

Нагадаємо, в КМДА заявляли, що побудують ТЕЦ, які використовуватимуть сміття як паливо. Станції спорудять на обох берегах міста.

"Для великих міст заміщення палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії й проблему накопичення сміття", – кажуть у КМДА.

Нагадаємо, що за два роки повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово атакували об'єкти енергетичної інфраструктури України. Майже повністю зруйнували теплову генерацію, підірвали Каховську ГЕС та обстріляли Дніпровську, окупували Запорізьку АЕС та частину об'єктів української відновлювальної енергетики.

"Рубрика" пояснює, що наразі відбувається з енергосистемою України та розповідає, як ефективно її відновлювати на прикладі, який працює вже зараз. Читайте у нашому матеріалі: "Що відбувається з українською енергосистемою та як може допомогти децентралізація".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: