Про це повідомили у ВМС ЗСУ, передає Рубрика.
"Гетьман Іван Мазепа" — протичовновий корвет класу Ada, який будувала Туреччина для України у Стамбулі.
Цей корабель має стати флагманом ВМС ЗСУ. Корвет Ada є типом протичовнових корветів прибережної зони. Такі кораблі є частиною проєкту MILGEM, розроблених насамперед для ВМС Туреччини. Для себе Анкара виготовила чотири таких кораблі.
Корвет "Гетьман Іван Мазепа", який став першим кораблем такого класу для ВМС, спустили на воду 2 жовтня 2022 року.
Другий — "Гетьман Іван Виговський".
Україна та Туреччина ще у 2020 році підписали угоду про будівництво для України двох корветів.
"Гетьмана Мазепу" почали будувати у 2021 році, а до кінця 2022 року планували із частковим оснащенням відправити до України на добудову. У 2021 році очікувалося, що цей корвет стане частиною ВМС у 2024 році, коли його добудують в Україні.
За даними "Мілітарного», 29 травня "Гетьман Іван Мазепа" вийшов із корабельні RMK Marine на свої перші ходові випробування. На оприлюднених фотографіях було видно, що він озброєний 76-міліметровою корабельною артилерійською установкою Super Rapid виробництва італійської компанії OTO Melara.
Над ангаром для гелікоптера встановлена морська версія турецької 35-мм зенітної установки Korkut від компанії Aselsan.
Іншою продукцією компанії на борту "Мазепи" є 12,7-міліметрові дистанційно керовані установки STAMP, які встановлені по лівому та правому бортах корабля.
Для захисту з повітря, корвет має бути озброєний ЗРК MICA VL. А як основну торпеду розглядали Murene 90 Impact.
"Гетьман Іван Мазепа" має замінити фрегат "Гетьман Сагайдачний". На момент повномасштабного вторгнення "Сагайдачний" не був спроможний брати участь у відбитті агресії, тому, щоб він не дістався окупантам, його затопили.
Довідка
Корвет Ada — це тип протичовнових корветів прибережної зони. Він створений з використанням технологій малопомітності стометровий корабель водотоннажністю трохи більше ніж 2000 тонн.
У разі використання газової турбіни General Electric LM2500 потужністю 23 МВт і двох 16-циліндрових дизельних двигунів серії MTU 16V 595 TE90 потужністю по 4320 кВт він матиме максимальну швидкість 29 вузлів.
Автономність – 15 діб і дальність ходу на 3500 морських миль (на крейсерській швидкості 15 вузлів).
Такі кораблі є частиною проєкту MILGEM, розроблених в першу чергу для ВМС Туреччини. Для себе Анкара уже виготовила 4 таких кораблі.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.