fbpx
Сьогодні
09:45 05 Лип 2024

"Скарби Криму. Повернення". У Києві відкрилася виставка врятованого від росіян "скіфського золота"

English version here

У Скарбниці Національного музею історії України відкрили виставку "Скарби Криму. Повернення", в експозиції якої є "скіфське золото", врятоване міжнародними судами від російських окупантів півострова.

На виставці представлено 565 безцінних експонатів із чотирьох кримських музеїв – Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Керченського державного історико-культурного заповідника та Херсонесу Таврійського (Севастополь). ЦІ експонати перебували з експозицією в Амстердамі, коли росія захопила Крим у 2014 році.

10 років українські та іноземні юристи, музейники та дипломати змагалися за те, щоб повернути артефакти додому.

Серед гостей на відкритті були Перша леді Олена Зеленська, представники ОПУ, дипломати, представники міністерств, громадські та культурні діячі, лідери думок та медіа.

Проєкт реалізовано Благодійним фондом BGV спільно з ГО «Інститут публічних комунікацій» та Міністерством культури та інформаційної політики України. Показ «Скарби Криму. Повернення» став можливий зокрема і завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду BGV.

За підтримки Благодійного фонду BGV відкрито виставку «Скарби Криму. Повернення»

Співзасновниця Фонду Анна Буткевич взяла участь у відкритті експозиції, яке відбулося 4 липня у Скарбниці національного музею історії України.

«У команді фонду ми говоримо, що це проєкт про дорогоцінності та цінності. А українські цінності — вони у самоідентичності, у збереженні історії, в історичній справедливості. Тому Благодійний фонд BGV та наша родина Буткевич не могли не підтримати проєкт повернення Скарбів Криму», — зауважила співзасновниця благодійного фонду BGV Анна Буткевич.

За підтримки Благодійного фонду BGV відкрито виставку «Скарби Криму. Повернення»

З 5 липня виставку «Скарби Криму. Повернення» може відвідати кожен охочий і ознайомитися із 565 унікальними експонатами нашої історичної спадщини.

Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: