Про це сказав член парламентської фракції "Слуга Народу" Федір Веніславський в ефірі Суспільного, цитує Рубрика.
За його словами, стаття 10 закону "Про правовий режим воєнного стану" забороняє припинення повноважень Кабінету міністрів під час воєнного стану. Тому без змін до законодавства для звільнення Шмигаля наразі немає юридичних можливостей, наголосив Веніславський.
Відповідаючи на прохання прокоментувати публікацію УП, у якій йдеться, що у команді Володимира Зеленського нібито кажуть, що він втомився від прем'єра Дениса Шмигаля і що останнього може замінити на посаді перша віце-прем'єрка Юлія Свириденко, Веніславський сказав:
"Відповідь на це запитання для мене дуже проста насправді, оскільки є законодавче регулювання. Це закон України про правовий режим воєнного стану, правовий режим надзвичайного стану, закон про Кабінет міністрів Україн і в законі про Кабінет міністрів України прямо забороняється відставка Кабінету міністрів України в умовах воєнного стану. Іншими словами, до завершення війни якихось механізмів оновлення повного складу Кабінету міністрів України на чолі з прем'єр-міністром без внесення змін до законодавства навряд чи може бути", — сказав нардеп.
За його словами, йдеться про "чутки і якийсь інсайд, який не відповідає щонайменше правовому регулюванню".
Коли Веніславського запитали, що відбудеться, якщо Денис Шмигаль напише заяву про відставку за власним бажанням, депутат пояснив, що відставка за власним бажанням – це один із варіантів, який має проголосувати Верховна рада. А парламент, за його словами, не може в даному випадку порушити вимоги закону.
"Тому я думаю, це навряд чи буде сценарій, який найближчим часом буде реалізовано", — сказав Веніславський.
Веніславський також додав, що у фракції наразі розглядається питання заповнення тих посад в уряді, які на сьогодні займають виконувачі обов'язків заступника, першого заступника міністра відповідного міністерства.
Як пояснює колишній член ЦВК, експерт з конституційного права Андрій Магера, змінити Кабмін можливо, якщо для цього буде використана конституційна процедура, яка прописана в основному законі:
"Або заява про відставку прем'єра, або ініціювання питання президентом, або не менш ніж 150 народними депутатами — цей механізм залишається".
За його словами, потім запускається новий механізм формування Кабміну, передбачений Конституцією України. Він уточнив, що виборів для цього проводити не треба, і парламент з президентом може вирішити це питання.
Варто зазначити, що напередодні низка ЗМІ з посиланням на джерела написала, що Дениса Шмигаля незабаром можуть відправити у відставку.
Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Серед ключових… Читати більше
У Солом’янському районі столиці вночі 10 січня уламки російського безпілотника влучили в багатоповерховий житловий будинок,… Читати більше
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.