Урятували морпіха з російського полону: військові ВМС розповіли про багатоетапну операцію
Українського морського піхотинця, який під час виконання бойового завдання був схоплений ворогом і близько півтора роки провів у неволі, вдалося звільнити з російського полону. Воїна врятували та евакуювали з тимчасово окупованих територій в результаті багатоетапної спеціальної операції.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Facebook-сторінку Військово-Морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ).
Зазначається, що за час у полоні російських загарбників морпіх на ім'я Олександр неодноразово ставав жертвою та свідком тортур і знущань над українськими полоненими.
У військовому командуванні розповіли, що після того, як захисник потрапив до полону, військовослужбовці Загону спеціальної розвідки ВМС ЗСУ "Янголи" "шукали варіанти, як повернути морпіха назад".
"Для визволення Олександра було залучено дуже багато сил. В результаті складної та багатоетапної операції, розробленою Управлінням розвідки Командування Війсково-Морських Сил ЗС України, "Янголам" вдалося провести успішну евакуацію та повернути 29-річного морського піхотинця", – розповіли у МВС.
В командуванні додали, що не розкривають деталі операції з міркувань безпеки.
Ватикан допоміг звільнити з полону двох українських священників, - Зеленський на Національному молитовному сніданку
Мати Олександра Ольга, яка працює вчителькою української мови, зізнається, що до останнього моменту "не могла повірити, що це все можливо".
Також вказується, що звільнений з полону морпіх зустрівся із матір'ю в кабінеті командувача ВМС віце-адмірала Олексія Неїжпапи, який "особисто контролював проведення операції на всіх її етапах".
Зазначається, що Олександр став 69-ю людиною, яку "Янголи" успішно евакуювали на підконтрольну Україні територію.
Окрім безпосередньо евакуації з підконтрольних російським загарбникам земель, цей загін також виконує доволі широкий спектр завдань.
В командуванні ВМС додали, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сприяв проведенню даної операції.
Нагадаємо, 25 червня з російського полону звільнили 90 українських військових. Це була перша частина великого обміну.
Так, 28 червня Україна повернула 10 цивільних.
Тоді додому повернулися заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, Олена Пех та Валерій Матюшенко, які були у полоні з 2017-2018 років, двоє священників з Бердянська та п'ятеро цивільних, захоплених на території Білорусі.