Про це пише Урядовий портал, передає Рубрика.
Зокрема, мовний омбудсмен Тарас Кремінь отримав майже 300 скарг щодо відсутності стартової української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які обслуговують споживачів.
Також були скарги, у яких йшлося про недотримання вимог мовного законодавства у рекламі та вивісках. Від початку року таких випадків зареєстровано понад 130.
Майже 80 звернень від громадян стосувалися порушень у сфері освіти та науки, з них 38 – щодо освіти дорослих.
Також омбудсмен отримав звернення про порушення мовного закону й у медичних закладах. Таких зареєстрували 65.
Найменше скарг – 44 – стосувалися органів державної влади.
Фото: Урядовий портал
Найбільше звернень щодо порушень надійшло з:
Трохи менше скарг отримали з:
Натомість найменше скарг зафіксували у:
З Луганської та Херсонської областей повідомлень не було, додав Кремінь.
Омбудсмен зауважив, що зменшення кількості звернень громадян щодо порушення мовного закону свідчить про часткове покращення мовної ситуації в окремих сферах.
"Вперше за роки війни, дії Закону та функціонування секретаріату Уповноваженого ми помічаємо як позитивну статистику, так і сталу тенденцію в переході громадян держави на українську, відмову від застосування недержавної у приватному (домашньому) спілкуванні, а також високий запит суспільства на українську незалежно від сфери чи регіону", – зазначив Уповноважений із захисту державної мови.
Раніше ми розповідали, як написати скаргу до мовного омбудсмена та як це зробити онлайн.
Нагадаємо, що з 16 липня 2022 року в Україні передбачено адміністративну відповідальність за порушення норм закону про мову.
Окрім того, пункт закону про медіа, який посилює вимоги щодо використання державної мови в етерах українськомовних програм набере чинності вже 17 липня 2024 року.
Раніше Рубрика повідомляла, що з початку війни українці у соцмережах почали частіше використовувати у спілкуванні українську мову.
А у Генштабі наголосили, що до 2026 року кожен український військовослужбовець має вільно розмовляти англійською.
Тому уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь разом із популярним проєктом "Єдині" започаткували перші в Україні курси із вдосконалення державної мови для військовослужбовців.
Загалом опитування показало, що 59% українців вдома спілкуються українською мовою.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.