Розмінування Чорного моря: з початку операції вже знищили шість мін

Туреччина, Болгарія та Румунія під час розмінування акваторії Чорного моря знищили шість мін та виявили багато уламків ракетного озброєння.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Maritime.bg.

Операція, яка на сьогодні проводиться у Чорному морі, не відбувалася з моменту завершення Другої світової війни, зазначив командир Військово-морських сил Болгарії, контрадмірал Кирило Михайлов.

"Це історична місія і винятково важливе завдання, яке ми продовжуємо виконувати щодня, щогодини від початку війни.

До цього кожна держава докладала зусиль самостійно, а тепер ми об'єднуємо наші зусилля і діятимемо разом задля усунення цієї загрози", підкреслив військовий.

Водночас капітан I рангу Тодор Богданов зауважив, що війна між Україною та росією призвела до наслідків, які безпосередньо стосуються не тільки дій ВМС держав, які мають вихід до Чорного моря. Окрім цього:

  • постраждали торгівля та економіка,
  • збільшилися ризики й загрози судноплавству в західній частині Чорного моря.

За його даними, за останні 2,5 року ВМС Болгарії отримали понад 60 сигналів від громадських, національних і партнерських організацій про побачені об'єкти, схожі на міни, в акваторіях і біля берегової лінії країни.

"На сьогодні в нашій акваторії виявлено та знищено 6 дрейфувальних мін, у значній частині виявлено уламки ракетної зброї, в іншій частині не виявлено небезпечних предметів", – сказав Богданов.

У виданні уточнили, що у спільній операції:

  • від Болгарії бере участь корабель-уловлювач мін "Струма",
  • від ВМС Румунії – протимінний корабель "Аксьонте",
  • від ВМС Туреччини – протимінний корабель "Акай" і корабель командування та управління "Капітан Гюнгюр Дормуш".

Нагадаємо, що оперативна група протимінних заходів у Чорному морі (MCM Black Sea) за участі Туреччини, Румунії та Болгарії запрацювала 1 липня.

Також, як повідомляла Рубрика, до розмінування Чорного моря Болгарія, Румунія та Туреччина хочуть залучити інші країни Північноатлантичного Альянсу.

Варто зазначити, зі слів речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, глобальна операція з розмінування може тривати впродовж декількох років, адже навіть зараз вони стикаються зі зразками озброєння з Першої та Другої світових війн.

А розмінування торговельних шляхів триватиме три-пʼять місяців. Адже це дуже кропітка праця, яка потребує спеціальних тральників та обладнання, і Україні самій буде важко провести цю операцію.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.