Повітряні сили: з травня 2023 року жоден "Кинджал"не досяг столиці
Усі ворожі балістичні ракети "Кинджал", що були запущені по українській столиці після отримання ЗРК Patriot, успішно перехоплені. Загалом по Києву російські війська випустили вже понад 20 "Кинджалів".
Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив командир 96-ої зенітної ракетної бригади полковник Повітряних сил ЗСУ Сергій Яременко, передає Рубрика.
"Коли ми працюємо проти балістики, для нас не важливо, чи це "Кинджал" Х-47М, чи "Іскандер-М", чи 48Н (ракета з застосуванням С-400), або "Циркон", запущений з ракетного комплексу "Бастіон". Для нас це в першу чергу балістична ціль. Уже потім аналітики, експерти на підставі певних характеристик, пошуку уламків ідентифікують, яка саме це була повітряна ціль. Скажу єдине: всі "Кинджали", які були запущені по столиці України, з моменту, коли було оголошено, що зенітний ракетний комплекс Patriot заступив на бойове чергування, всі були успішно перехоплені. Жодна балістична ціль з початку травня 2023 року не досягла своєї цілі в межах столиці нашої країни. Понад 20 "Кинджалів" були запущені по Києву і всі – успішно перехоплені", – повідомив Яременко.
Відповідаючи на питання, чому росія зараз перестала активно обстрілювати Київ, Яременко відзначив, що це не пов'язано з тим, що Сили оборони ефективно відбивають атаки.
"Росія, маючи наявні засоби, визначає перелік об'єктів для удару. Можливо, в цей період її цікавлять інші об'єкти. Але періодично, звичайно, важливі державні об'єкти на Київщині, теж під впливом ударів противника. Ми готові щоденно, щосекунди у будь-який час доби до таких викликів", – запевнив командир бригади.
Коментуючи питання протидії КАБам, Яременко наголосив, що найефективніша боротьба з ними – це знищення носія керованої авіаційної бомби.
"Не буде носія – не буде керованої авіаційної бомби. Ми маємо озброєння, яке здатне це робити, але його досить мало. Нам треба озброєння, нам треба для цього зенітні керовані ракети", – зазначив він.
Нагадаємо, 1 липня Президент Володимир Зеленський обговорив з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США напрями подальшої американської допомоги, зокрема додаткових систем ППО.
Ворожа атака 4 липня
Російські війська влаштували масовану атаку по Україні в ніч на 4 липня. Окупанти запустили 22 дрони, які заходили в небо країни з північного напрямку. Повітряна тривога тривала майже до ранку, відбій пролунав о 5.44.
Додамо, що ймовірно, ціллю загарбників була атака на Київ. На столицю російські безпілотники заходили хвилями, але всі ворожі цілі вдалося збити на підльоті.
Близько опівночі загроза ударних БпЛА з'явилася у Сумській та Чернігівській областях. Згодом БпЛА перемістилися на Сумщину в напрямку Конотопа.
Пізніше стало відомо про роботу ППО у Київській області.
Сигнал тривоги залунав у столиці близько 04:13. Після цього в місті було чути вибухи. У КМВА повідомили, що на підступах до Києва та в області працюють сили та засоби протиповітряної оборони. Уже о 04:51 в столиці оголосили про відбій повітряної тривоги.
Також під час повітряної атаки над територією Житомирської областю, за попередньою інформацією, знищено 3 дрони-камікадзе типу "Шахед".
Як повідомляв командувач Повітряних сил Микола Олещук, ППО не збила лише один безпілотник. Силами та засобами протиповітряної оборони усі ударні безпілотники ворога, які намагалися атакувати Київ, були знищені на підступах до столиці.
Також у Житомирській області під час ворожої атаки уламки російського БпЛА впали на будинок. Почалась пожежа, постраждала жінка. А на Чернігівщині один з безпілотників рф потрапив по енергооб'єкту. Повітряна тривога в області через ворожу атаку дронами тривала понад 5 годин.
А вранці, 3 липня, російські загарбники запустили по Україні ударні безпілотники та ракети, у тому числі й "Іскандери". Силам протиповітряної оборони вдалося збити 11 повітряних цілей ворога.