В Україні планують заборонити обіг одноразових пластикових виробів: у чому рішення

В Україні планують заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження цілої низки одноразових пластикових виробів: зокрема, посуду, ватних паличок та соломинок для напоїв. 

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

У чому проблема?

За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі. При цьому у 2019 році у світі було викинуто 130 мільйонів тонн одноразового пластику. У Австралії на одну людину припало 59 кілограмів таких відходів,  у США – 53 кг, у Японії – 37, в Канаді – 34, в Італії – 23 кг.

Відтак ще у 2019 році Європейський Союз почав системно розв'язувати цю проблему та схвалив Директиву 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля.

В Україні пакетики, торбинки, пластикове пакування та коробочки теж знайшли своє місце практично в усіх сферах діяльності. Проте величезним недоліком пластику є його висока стійкість до біодеградації.

На сміттєзвалищах пластик може зберігатись десятиліттями, а під час спалювання пластику в повітря виділяються шкідливі для людини діоксини та інші продукти органічного розпаду.

Яке рішення?

Країни ЄС вже почали виконувати одну з вимог Директиви. А саме, відповідно до статті 6 держави-члени Євросоюзу мали вжити всіх заходів, щоб з 3 липня цього року відповідна пластикова продукція була представлена на європейських ринках виключно з прикріпленими кришками.

Таке рішення має гарантувати, що кришка потрапить на перероблювання разом з пляшкою, а не буде викинута окремо у смітник, або ще гірше  –  у ґрунти чи воду.

Ідучи європейським шляхом, Україна також впроваджує кращі європейські практики у боротьбі за чисте довкілля. 

Як це працює?

На цей час напрацьовується законопроєкт, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904 та поступово обмежити обіг пластикової продукції одноразового використання на території України.

Зокрема, планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження такої продукції, як:

  • гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
  • місткості з пінополістиролу та пластикові місткості у формі блістерного паковання або лотків – для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на винесення;
  • мішалки та соломинки для напоїв;
  • палички, що прикріплюються до повітряних куль;
  • шпажки;
  • одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

За останні роки Україна довела, що поділяє та відстоює європейські цінності й готова до реформ, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу. Відтак трансформація системи управління відходами в країні триває. 

Нагадаємо, що Європейський Союз заборонив продаж глітеру та гранульованого пластику через шкідливий вплив їх на навколишнє середовище.

Окрім того, у Кропивницькому на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру перетворюють пластик на допомогу ЗСУ: вже понад рок тут збирають кришечки від пластикових пляшок, а на вторговані кошти щотижня готують по 1500 супових наборів для військових.

Свіжі дописи

  • Новини

Російське місто Рязань атакували безпілотники, лунали вибухи в районі НПЗ: виникла пожежа

У ніч на 26 січня, у російській федерації невідомі ударні безпілотники атакували російське місто Рязань. Під… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У боях за Україну загинув кінорежисер Станіслав Притула

22 січня, захищаючи Україну, загинув кінорежисер Станіслав Притула. Йому було лише 40 років. Воїн був… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

В Одесу прибули українські моряки, яких врятували з єменського полону

В Одесу прибули звільнені з полону в результаті операції ГУР МО та МЗС України українські… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

“Уроки стійкості”: У Давосі презентували видання харківської друкарні, зруйнованої російськими ракетами

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

У Львові облаштовують перший Центр життєстійкості

У Львові на базі Центру соціальних послуг «Джерело» облаштують перший Центр життєстійкості, за фінансової підтримки… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

У ЗСУ впроваджують нові стандарти та технології стоматологічної допомоги для військовослужбовців

Якість та доступність стоматологічної допомоги для військовослужбовців Збройних сил України буде покращено. Міністерство оборони та… Читати більше

Saturday January 25th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.