“Leleka” та “Булава”: у Чехії компанія UAC запустила виробництво безпілотників для України

У Чехії компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR" та ударних "Булава".

Про це повідомляє чеське видання E15, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, що українські виробники дронів станом на березень цього року вже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.

Проте потреба на фронті у безпілотниках настільки велика, що цього поки недостатньо. До того ж через повномасштабне вторгнення росії, не вистачає підприємств, які б могли серійно виробляти БпЛА.

Яке рішення?

Тому чеська компанія UAC запустила ексклюзивно для українських Сил оборони серійне виробництво розвідувальних дронів "Leleka-LR" та ударних "Булава".

UAC є філією приватної української компанії DeViRo, котра з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.

"Зараз доставка безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав", – пояснює бізнес-плани Штефан Фюле з керівництва UAC.

Як це працює?

Компанія розгорнула серійне виробництво в чеському місті Колін та планує постачати близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік.

Зараз на потужностях компанії в Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п'яту частину з усього персоналу складають чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC набиратиме і нових працівників.

"У листопаді ми почали пробну експлуатацію, у квітні — серійне виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник – українська армія", – говорить виконавчий директор компанії Павло Булант.

Фото: UAC

Виробництво безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю здійснюється на потужностях компанії силами спеціалістів. Так само вони збирають оптичні модулі.

Інші операції включають:

  • литтям у форми,
  • 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів та крил майбутніх безпілотників.

"Ми практично повністю автономні, маємо мінімум субпідрядників. Ми купуємо у них, наприклад, електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників", – додає очільник компанії.

Фото: UAC

Виробництво закінчується у великому залі з десятками зелених пластикових транспортних контейнерів, де зберігаються розібрані розвідувальні дрони "Leleka-LR" та ударні "Булава".

Довідка

Розвідувальні безпілотники "Leleka" здатні вести розвідку на глибину до 50 кілометрів від лінії фронту і розвивати швидкість до 140 км на годину.

Вони літають на висоті до 2 км, мають нічну та денну відеокамери, здатні деталізувати зображення.

Також "Leleka" в режимі реального часу і в будь-яку пору доби здатні передавати ситуацію на полі бою командуванню й іншим підрозділам. У ГУР також відзначають стійкість безпілотників до перешкод.

Про ударні дрони "Булава" вперше стало відомо в ході цьогорічній виставці Eurosatory 2024.

Дрон-камікадзе з Х-подібним оперенням отримав потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину масою 3,6 кг та можливість уражати цілі на відстані до 60 кілометрів.

Згідно з оприлюдненими розробником даними, зліт безпілотника виконується за допомогою катапульти, після чого той виконує політ завдяки електричному двигуну на швидкості до 100 км/год.

Окрім того, дрон може перебувати у повітрі до 50 хвилин, рухаючись у напрямку цілі або ж чергуючи у повітрі. Максимальна висота польоту обмежується 2000 м. Для належної роботи дрон отримав модуль зв'язку із шифрованим каналом та CRPA-антеною, стійкою до перешкод РЕБ.

Нагадаємо, що у Литві організація Blue/Yellow спільно з експрезиденткою Далею Грібаускайте запустили кампанію "Привіт з Литви" для збору коштів на дрони для України.

Також американський виробник безпілотних літальних апаратів Skydio почав наймати співробітників в Україні, що є першим кроком до виходу на український ринок.

Свіжі дописи

  • Новини

Масштабна пожежа на цивільному підприємстві: у Харкові російський БпЛА атакував Слобідський район

У Харкові в ніч на 2 лютого російські загарбники завдали удару безпілотником по Слобідському району,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Проводити перемовини щодо війни в Україні без нас було б “дуже небезпечним” для всіх, – Зеленський

Виключення Києва з переговорного процесу між Сполученими Штатами та російською федерацією щодо війни в Україні… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

У Полтаві вже 12 загиблих: уночі з-під завалів деблокували ще 2 тіла, 1 людина померла в лікарні

Унаслідок ракетного російського удару 1 лютого по п'ятиповерхівці у Полтаві кількість загиблих зросла до 12… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.