Про це інформує Рубрика, посилаючись на КМДА.
У чому проблема?
За два роки повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово атакували об'єкти енергетичної інфраструктури України.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, лише 27% ТЕС залишаються в робочому стані, а повністю зруйновані 42 енергоблоки.
За "оптимістичними" прогнозами генерального директора YASNO Сергія Коваленка взимку українці зможуть жити зі світлом лише 6-7 годин на день.
Водночас у ДТЕК заявили, що за найгіршого сценарію світла й тепла взимку може не бути по 20 годин. Проте Міністерстві енергетики вважають, що поки рано говорити про тривалість відключення світла взимку.
Яке рішення?
"Сьогодні в умовах гострого енергодефіциту в Україні Київ застосовує всі можливі механізми для підвищення енергоефективності на всіх рівнях. І задля зменшення споживання електроенергії.
Особлива увага – до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання", зазначили у міськраді.
Саме завдяки участі у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт "70/30%" в одній зі столичних багатоповерхівок досягли енергонезалежності.
За умовами програми:
Як це працює?
Як розповідають, мешканці будинку вже п'ять разів брали участь у цій програмі, яка дозволила:
Також встановили три гібридних інвертори й батареї об'ємом 10 кВт та 30 кВт, які живляться від сонячних панелей на даху або мережі.
Це обладнання забезпечує автономну роботу протягом до 48 годин для теплопункту і 24 годин для освітлення під'їздів і зовнішнього освітлення.
При підключенні ліфта до батарей термін автономної роботи становить 12 годин.
У КМДА підкреслюють, що модернізація коштувала 8,8 млн гривень, із яких:
"Це – еталонний приклад, коли окремий будинок створює автономні умови для мешканців, коли ворог намагається паралізувати життя в місті постійними атаками на наші енергетичні об'єкти, критичну інфраструктуру", – підкреслив голова міста Кличко.
Нагадаємо, що за два роки великої війни в Україні майже повністю зруйнували теплову генерацію, підірвали Каховську ГЕС та обстріляли Дніпровську, окупували Запорізьку АЕС та частину об'єктів української відновлювальної енергетики.
"Рубрика" пояснює, що наразі відбувається з енергосистемою України та розповідає, як ефективно її відновлювати на прикладі, який працює вже зараз. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що відбувається з українською енергосистемою та як може допомогти децентралізація".
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.