fbpx
Сьогодні
Фото 18:47 04 Лип 2024

Багатоповерхівку в Києві зробили енергонезалежною: у чому рішення

Фото: КМДА

Завдяки участі у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт "70/30%" в одній зі столичних багатоповерхівок досягли енергонезалежності.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на КМДА.

У чому проблема?

За два роки повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово атакували об'єкти енергетичної інфраструктури України. 

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, лише 27% ТЕС залишаються в робочому стані, а повністю зруйновані 42 енергоблоки.

За "оптимістичними" прогнозами генерального директора YASNO Сергія Коваленка взимку українці зможуть жити зі світлом лише 6-7 годин на день.

Водночас у ДТЕК заявили, що за найгіршого сценарію світла й тепла взимку може не бути по 20 годин. Проте Міністерстві енергетики вважають, що поки рано говорити про тривалість відключення світла взимку.

Яке рішення?

"Сьогодні в умовах гострого енергодефіциту в Україні Київ застосовує всі можливі механізми для підвищення енергоефективності на всіх рівнях. І задля зменшення споживання електроенергії.

Особлива увага – до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання", зазначили у міськраді.

Саме завдяки участі у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт "70/30%" в одній зі столичних багатоповерхівок досягли енергонезалежності.

енергонезалежність будинок в Києві

Фото: КМДА

За умовами програми:

  • 70% вартості робіт оплачує місто,
  • 30% інвестують мешканці.

Як це працює?

Як розповідають, мешканці будинку вже п'ять разів брали участь у цій програмі, яка дозволила:

  • відремонтувати індивідуальний тепловий пункт,
  • встановити енергоощадні вікна,
  • двері у загальних приміщеннях,
  • утеплити фасад.
енергонезалежність будинок в Києві

Фото: КМДА

Також встановили три гібридних інвертори й батареї об'ємом 10 кВт та 30 кВт, які живляться від сонячних панелей на даху або мережі.

енергонезалежність будинок в Києві

Фото: КМДА

Це обладнання забезпечує автономну роботу протягом до 48 годин для теплопункту і 24 годин для освітлення під'їздів і зовнішнього освітлення.

При підключенні ліфта до батарей термін автономної роботи становить 12 годин.

енергонезалежність будинок в Києві

Фото: КМДА

У КМДА підкреслюють, що модернізація коштувала 8,8 млн гривень, із яких:

  • 6,6 млн гривень виділила міська влада,
  • решту коштів зібрали мешканці.

"Це – еталонний приклад, коли окремий будинок створює автономні умови для мешканців, коли ворог намагається паралізувати життя в місті постійними атаками на наші енергетичні об'єкти, критичну інфраструктуру", – підкреслив голова міста Кличко.

Нагадаємо, що за два роки великої війни в Україні майже повністю зруйнували теплову генерацію, підірвали Каховську ГЕС та обстріляли Дніпровську, окупували Запорізьку АЕС та частину об'єктів української відновлювальної енергетики.

"Рубрика" пояснює, що наразі відбувається з енергосистемою України та розповідає, як ефективно її відновлювати на прикладі, який працює вже зараз. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що відбувається з українською енергосистемою та як може допомогти децентралізація".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: