Фото: Інстаграм / ksvtmm
Про це пише Рубрика, посилаючись на міського голову Ігоря Терехова.
У чому проблема?
Як зазначив заступник директора департаменту соціальної політики Юрій Шпарага, Україна ратифікувала низку міжнародних документів в інклюзивній галузі, які були введені в дію указами Президента чи постановами уряду.
Однак на місцевому рівні не діяла жодна структура, яка б контролювала виконання взятих державою зобов'язань.
Яке рішення?
Як повідомив Терехов, напередодні депутати Харківської міської ради на позачерговій сесії підтримали створення департаменту інклюзивної доступності та безбар'єрного середовища.
Очільник міста наголосив, що мова йде навіть не стільки про певні технічні недоліки, скільки про необхідність починати формувати зовсім іншу міську філософію:
Як це працює?
Як зауважив Терехов, архітектурні та інфраструктурні проєкти будуть реалізовуватися з урахуванням інклюзивних міркувань.
У міській раді наголосили, що Департамент має забезпечити безперешкодне середовище для всіх груп населення у різних сферах, зокрема:
"Між іншим, будемо чесними, забезпечити рівний доступ до участі у суспільному житті — це наш прямий обовʼязок, зокрема, і перед учасниками та ветеранами бойових дій, які прямо зараз жертвують собою заради нас і нашої країни", додав Терехов.
Департамент інклюзивної доступності та безбар'єрного середовища має комфортно облаштувати міський простір для всіх категорій населення, незалежно від їхніх фізичних можливостей, зазначали у міськраді.
Як сказав Шпарага, зокрема, мова йде не тільки про пандуси та шрифти Брайля, а також про працевлаштування людей старшого віку.
"Щоб здолати цей бар'єр, імовірно, необхідно затвердити програму перекваліфікації цих людей, допомогти їм реалізувати себе. Якщо ми хочемо приєднатися до світової спільноти, то повинні забезпечити повноцінне життя та захист прав усіх громадян", — зауважив чиновник.
Місцеві програми планують розробити після проведення повного аудиту цієї галузі у Харкові.
Нагадаємо, що в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.
Глава держави Володимир Зеленський заявив, що війська Збройних сил України продовжують активні захисні дії на… Читати більше
У Житомирі проходять масштабні змагання з веслування на човнах, які об’єднали учасників з різних куточків… Читати більше
Дев'ять років, як російські загарбники заборонили діяльність Меджлісу, проте це не зламало дух свободи кримськотатарського… Читати більше
Фінська компанія Peikko Group Corporation запустить нове виробництво на території індустріального парку "Біла Церква". На… Читати більше
Цього тижня, у період з 21 по 25 квітня, Національний банк України продав на міжбанку… Читати більше
Сьогодні вранці, 27 квітня, російські війська нанесли три авіаудари по Костянтинівці. Троє цивільних загинули, ще… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.