Про це пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля.
У чому проблема?
Проблема сміттєзвалищ, а простіше – що робити з десятками чи вже сотнями мільйонів тонн шкідливого для людини сміття, – чи не найпекучіша екологічна проблема по всій Україні.
На сьогодні понад 90% з усього сміття – це полімери, які не розпадаються. Це і шкідливі відходи, це і небезпечні відходи, такі от як батарейки й лампи, це медичні відходи, які в країні належним чином теж не переробляються.
Для перероблювання такої кількості сміття країні потрібно мати сучасну сміттєобробну інфраструктуру. В Україні є сміттєпереробні заводи, проте їх дуже мало.
Яке рішення?
У серпні Верховна Рада підтримала у другому читанні урядовий законопроєкт №8138 та внесла зміни до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні".
Згідно з документом, як зазначив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко, іноземним інвесторам був запропонований механізм "Інвест-няня". Сьогодні цей інструмент має ще більш важливе значення – вже для відновлення країни.
"Відтак і у довкіллєвій сфері ми заклали фундамент такої взаємодії. Впевнений, що матимемо хороші результати", – зазначив посадовець.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та державна установа "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" підписали відповідний Меморандум про співпрацю.
"Спільно працюватимемо над поліпшенням інвестиційного клімату та залученням інвестицій для побудови сміттєпереробних заводів в Україні", наголосили у відомстві.
Як це працює?
Зі слів Федоренка, Україна, навіть попри війну, впроваджує європейські стандарти не лише в нормативній площині, але і на практиці.
"Маємо створити якісну інфраструктуру у сфері захисту довкілля. Звичайно вартість тут чимала. Так за нашими підрахунками, для створення мережі сміттєобробних заводів Україні потрібно понад 4-5 млрд євро", підкреслив чиновник.
Окрім того, зі слів посадовця, для виконання Водної рамкової директиви та реалізації всіх запланованих заходів у найближчі шість років – 8 мільярдів євро.
"Маємо інфраструктурний трек і у сфері сталого надрокористування. І цей перелік можна продовжувати. Відкласти на потім – не вихід. Ми повинні вже сьогодні будувати нове майбутнє", – наголосив Федоренко.
Відтак ДУ "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" допомагатиме Міндовкіллю у пошуку зацікавлених інвесторів для пілотних проєктів з будівництва сміттєобробних заводів на Київщині, Івано-Франківщині та у Закарпатській області.
Установа буде:
Нагадаємо, що у Житомирі в тестовому режимі, починаючи із 2024 року, запрацював сміттєпереробний завод, що перетворює сміття на біопаливо.
Окрім того, соціальне підприємництво "Україна БЕЗ сміття" і бренд аксесуарів Bagland розпочали ініціативу Eco Trade-In. У рамках проєкту кожен може надіслати старий рюкзак, валізу, сумку чи бананку будь-якого бренду на переробку та отримати знижку 30% на покупку нових товарів.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.