fbpx
Сьогодні
Фото 16:15 01 Лип 2024

У "Лавці деокупації" в Харкові продають овочі, які селяни виростили на звільнених від росіян землях

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова)

У Харкові відкрилася крамниця з овочами, вирощеними фермерами на деокупованих територіях. Харків'яни можуть купити картоплю, цибулю, моркву, буряк, огірки, кабачки та свіжовикачаний мед за доступними цінами в "Лавці деокупації" — спеціальній крамниці, де продають овочі, які фермери виростили на землі села Студенок Ізюмського району.

Про ідею відкриття "Лавки деокупації", майбутні плани й економічні показники проєкту в ранковому етері на Радіо "Накипіло" розповіла його співорганізаторка й волонтерка Мер'ям Йол, пише Рубрика.

У чому проблема?

Під час допомоги на звільнених від окупації територіях волонтери помітили, що люди потребують роботи.

Раніше місцеві жителі брали участь у сільському господарстві й туризмі, а після деокупації все змінилося.

Яке рішення?

Тому благодійний фонд "Волонтерська UА" у межах допомоги фермерам звільнених від окупантів громад розпочав реалізацію проєкту "Лавка деокупації".  

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Як це працює?

Волонтерка й координаторка проєкту Мер'ям Йол розповіла, що ідея відкриття магазину такого формату народилася 2023 року.

В одному із сіл місцева жителька пригостила волонтерів смачною кукурудзою. Тоді вони замислилися над тим, що люди можуть вирощувати городину на продаж.

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Нині в межах пілотного проєкту "Лавка деокупації" свою продукцію реалізують сім фермерів зі Студенка, але до організаторів надходять пропозиції від інших фермерів із Харківщини.

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

У березні 2024 року волонтери приїхали до фермерів села Студенок і запропонували долучитися до проєкту "Лавка деокупації". Частина селян погодилася. Волонтери забезпечили їх усім потрібним. Відтак люди висадили овочі й доглядали городину.

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Коли настав час урожаю, волонтери приїхали до села на великій машині й із чималими ящиками. Мер'ям Йол сказала, що тільки тоді люди остаточно повірили в проєкт.

Що далі?

Поки "Лавка деокупації" не є прибутковим магазином. Його підтримують благодійні фонди й грантові програми, з якими співпрацює "Волонтерська UА". Адже представники БФ "Волонтерська UА" викуповують у селян усю обумовлену городину, а шлях до села й назад займає до шести годин — це витрати на пальне й людей, залучених у проєкт.

Фото: Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Щоб покращити економічні показники "Лавки деокупації", крім реалізації у крамниці, волонтери домовляються про продаж продукції селян у ресторанах і кав'ярнях.

Упевнені: цей шлях допоможе реалізовувати більше городини.

Фото : Катя Переверзева, Денис Панченко, Аліса Реутова

Нагадаємо, Кабінет міністрів України розширив програму підтримки українських фермерських господарств, зокрема, виплати отримають аграрії у громадах, де велися активні бойові дії.

Також повідомлялось, що для представників агросектору розширили можливості бронювання від мобілізації, щоб створити умови безпечного збору урожаю.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: